Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Tirana (3535) All All 848,589,220.00 59 All => 2020-01-01 => 2021-05-31

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 49,538,411 2021-05-27 2021-05-31 162421010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik personave perfitues granti rikonstruksionit nga programi rindertimit, VKB 174, 8, 7, 147
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 12,600,000 2021-05-27 2021-05-31 163221010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik personave perfitues nga granti rikonstruksionit sipas programit rindertimit, VKB 98, 161, 81, 146, 61 e 164
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,725,000 2021-05-18 2021-05-21 152621010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik personave perfitues granti rikonstruksionit nga programi rindertimit, VKB 64, dt 19.04.2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,590,000 2021-05-19 2021-05-21 151721010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik personave perfitues nga granti rikonstruksionit sipas programit rindertimit, VKB 73, 98 viti 2020 dhe VKB 6, 64 viti 2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,166,866 2021-05-18 2021-05-19 148521010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik personave perfitues granti rindertimit nga programi rikonstrukisionit per DS4-5, VKB 147, 160, 174 viti 2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 11,121,607 2021-05-12 2021-05-14 138621010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik granti rindertimi nga programi rikonstruksionit, VKB 160, 174 dhe 175 viti 2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 20,901,285 2021-05-07 2021-05-10 136321010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik granti rindertimi nga programi rindertimit sipas VKB 147, 160, 174 e 175, viti 2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 9,275,000 2021-04-29 2021-05-05 132321010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik granti rikonstruksioni nga programi rindertimit sipas VKB 6, dt 28.4.21
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 8,925,000 2021-04-29 2021-05-05 132021010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik personave perfitues granti rikopnstruksioni sipas programit rindertimit, VKB 73, 81, 98, 161 te 2020, dhe VKB 6 e 16 te 2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 13,309,355 2021-04-26 2021-04-30 127021010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik granti rindertimi nga programi rindertimit, sipas VKB 147, 160, 174 te 2020 dhe 8, viti 2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 46,625,937 2021-04-26 2021-04-30 127321010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik granti rindertimi nga programi rindertimit sipas VKB 147, 160, 174 te 2020 dhe 8, viti 2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,285,000 2021-04-26 2021-04-30 127821010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik grant rindertimi sipas VKB 81, 161 te 2020 dhe VKB 6 e 161 te 2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 13,567,591 2021-04-22 2021-04-26 123021010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik Granti rindertimi DS4, 5, sipas VKB 147, dt 30.10.20, VKB 160, dt 7.12.20 i ndryshuar, VKB 174, dt 21.12.20
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,450,000 2021-04-21 2021-04-23 120221010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik personave perfitues granti rikonstruksioni sipas programit rindertimit, VKB 161, viti 2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 22,505,000 2021-04-20 2021-04-22 120021010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia TIrane Lik granti rikonstruksioni nga programi rindertimit, VKB 6, dt 13.02.2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,705,000 2021-04-20 2021-04-21 119121010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik personave perfitues granti rikonstruksioni, programi rindertimit, VKB 73, 81, 98, 146, 6, viti 2020 e 2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,675,000 2021-04-06 2021-04-13 98121010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likujdim personave perfitues granti rikonstruksioni programi rindertimit, VKB nr. 16, dt 01.03.2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,345,000 2021-04-07 2021-04-13 100421010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likujdim personat perfitues nga granti rikonstruksionit, VKB Nr. 146, 161 viti 2020
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,130,000 2021-04-06 2021-04-13 99121010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Lik granti rikonstruksioni nga programi rindertimit, VKB Nr 16, dt 01.03.2021
  Bashkia Tirana (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 13,265,000 2021-04-08 2021-04-13 101921010012021 Te tjera transferta tek individet 2101001 Bashkia Tirane Likujdim personat perfitues granti rikonstruksionit nga programi rindertimit, VKB Nr. 6, dt 13.02.2021