Transaksion Thesari 2019-2020

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komisioneret Publik (3535) All All 94,848,353.00 434 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisioneret Publik (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 3,710 2020-11-18 2020-11-19 19910630042020 Uje 1063004 Komisioneret Publik - likujd uje fat nr 2010-423695-1 serial 352781412 dt 31.10.2020
  Komisioneret Publik (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 35,460 2020-11-18 2020-11-19 20010630042020 Sherbime telefonike 1063004 Komisioneret Publik - likujd telefon fat nr 00000000354473759 dt 01.11.2020 shtator
  Komisioneret Publik (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 40,924 2020-11-18 2020-11-19 19810630042020 Elektricitet 1063004 Komisioneret Publik - likujd energji fat nr 382311253 dt 31.10.2020 kontr nr B656476 klient nr TR1B110054656476
  Komisioneret Publik (3535) MURATI BA Tirane 10,080 2020-11-18 2020-11-19 20210630042020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1063004 Komisioneret Publik Sherbim dezinfektim covid fat 59 dt 10.11.2020 seria 58373274 urdher 19 dt 20.07.2020 njof. fit. 21.07.2020, kont. 196/21 dt 32.07.2020 ft. of.196/15 dt 20.07.20
  Komisioneret Publik (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 8,334 2020-11-18 2020-11-19 20110630042020 Posta dhe sherbimi korrier 1063004 Komisioneret Publik Posta fat 318 dt 09.11.2020 seria 58061929 urdher 3 dt 27.01.2020
  Komisioneret Publik (3535) VEBA 45 Tirane 4,000 2020-11-16 2020-11-17 19710630042020 Shpenzime te tjera transporti 1063004 Komisioneret Publik - sherbim lavazh auto , fat 1110 seria 91017770 dt 31.10.2020 urdher 2 dt 24.01.2020 kerk. 23.01.2020 kont. 68/2 dt 28.01.2020
  Komisioneret Publik (3535) MURATI BA Tirane 10,080 2020-11-13 2020-11-16 19110630042020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1063004 Komisioneret Publik lik Sherbim dezinfektim ambjente covid 19, kerk. 196/12 dt 17.07.2020 urdh. 19 dt 20.07.20 kont. 196/21 dt 23.07.2020 fit. 21.07.2020
  Komisioneret Publik (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 220 2020-11-13 2020-11-16 19010630042020 Posta dhe sherbimi korrier 1063004 Komisioneret Publik lik Sherbim Posta fat 4636 dt 26.10.2020 s 86823136
  Komisioneret Publik (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,960 2020-11-13 2020-11-16 19610630042020 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 1063004 Komisioneret Publik lik Takse kolaudimi , urdher 72 dt 12.11.2020 kerkese 400 dt 09.11.2020 fat 11.11.2020 s 93206421
  Komisioneret Publik (3535) Albsig Tirane 47,000 2020-11-13 2020-11-16 19510630042020 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1063004 Komisioneret Publik lik shpenzime siguracion auto, urdher 32 dt 401/1 dt 09.11.2020 fat 21 dt 11.11.2020 s 91034522 kerk. 401 dt 09.11.2020 pv. 401/2 dt 11.11.2020
  Komisioneret Publik (3535) FEDOS shpk Tirane 27,600 2020-11-13 2020-11-16 19210630042020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1063004 Komisioneret Publik lik shpenzime materile mbrojtese, kerk. 362/1 dt 05.10.2020 urdh. 28 dt 362/3 dt.14.10.2020 ft. of. 362/4 dt 14.10.2020 fit. 26.10.2020 pv. 362/18 dt 29.10.2020
  Komisioneret Publik (3535) HYUNDAI AUTO ALBANIA Tirane 21,044 2020-11-13 2020-11-16 19310630042020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1063004 Komisioneret Publik lik shpenzime mirembajtje auto , fat 2382 seria 93744132 dt 28.10.2020 urdher 30 dt 26.10.2020 kerk. 391 dt 26.10.2020 pv. 391/2 dt 28.10.2020
  Komisioneret Publik (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 482,270 2020-11-02 2020-11-03 18310630042020 Paga baze 1063004 Komisioneret Publik lik paga Tetor ,listepagese, nr pun 30-30
  Komisioneret Publik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,389,647 2020-11-02 2020-11-03 18110630042020 Paga baze 1063004 Komisioneret Publik lik paga Tetor ,listepagese, nr pun 30-30
  Komisioneret Publik (3535) Banka OTP Albania Tirane 146,042 2020-11-02 2020-11-03 18410630042020 Paga baze 1063004 Komisioneret Publik lik paga Tetor ,listepagese, nr pun 30-30
  Komisioneret Publik (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 25,508 2020-11-02 2020-11-03 18810630042020 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1063004 Komisioneret Publik lik paga Tetor,listepagese, nr pun 2-2 me kont. shkr. 22520/113 dt 04.03.2020
  Komisioneret Publik (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 115,004 2020-11-02 2020-11-03 1510630042020 Shtese page per vjetersi ne pune 1063004 Komisioneret Publik lik paga Tetor ,listepagese, nr pun 30-30
  Komisioneret Publik (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 335,999 2020-11-02 2020-11-03 18210630042020 Shtese page per vjetersi ne pune 1063004 Komisioneret Publik lik paga Tetor ,listepagese, nr pun 30-30
  Komisioneret Publik (3535) BANKA CREDINS Tirane 794,146 2020-11-02 2020-11-03 18010630042020 Shtese page per vjetersi ne pune 1063004 Komisioneret Publik lik paga Tetor ,listepagese, nr pun 30-30
  Komisioneret Publik (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 20,000 2020-11-02 2020-11-03 18710630042020 Paga baze 1063004 Komisioneret Publik lik paga Tetor pension vullnetar kont 21.05.19