Transaksion Thesari 2019-2020

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) All All 283,548,352.00 462 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 1,000 2020-11-26 2020-11-27 22510630022020 Udhetim i brendshem 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpenz.udhetimi, urdher 7208 dt 17.11.20, listpagese
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,326 2020-11-26 2020-11-27 22610630022020 Shpenzime te tjera personeli 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit , pagese leje vjetore e pakryer , urdher 6642/1 dt 14.10.20, listpagese
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,000 2020-11-26 2020-11-27 22310630022020 Udhetim i brendshem 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpenz.udhetimi, urdher 7208 dt 17.11.20, listpagese
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000 2020-11-26 2020-11-27 22410630022020 Udhetim i brendshem 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpenz.udhetimi, urdher 7208 dt 17.11.20, listpagese
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 158,020 2020-11-19 2020-11-23 21810630022020 Elektricitet 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit -Lik energji tetor 2020 fat 382309049 dt 31.10.2020 kont C 53900 urdher 21 dt 05.02.2020
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 7,400 2020-11-19 2020-11-20 21710630022020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit -Lik sherbime publikime, vkm 646 dt 31.10.2018 urdher 26 dt 21.02.2020 pv. 3894 dt 03.11.2020 fat 190 dt 05.11.2020 s 69534545
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) ALEX - 99 Tirane 120,000 2020-11-19 2020-11-20 21910630022020 Sherbime te tjera 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit Lik Blerje emergjente per dizinfektim KPK , urdher MSH 156 dt 10.03.20 pv. emergjence 6975/1 dt 30.10.2020 pv 30.10.2020 fat 366 dt 30.10.2020 s 93349403
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 13,900 2020-11-13 2020-11-16 21010630022020 Uje 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit Lik.uji tetor 2020 dt. 31.10.2020 fat s 352701135
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,048 2020-11-13 2020-11-16 21510630022020 Sherbime telefonike 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit Lik. sherbim celular Tetor 2020 fat 388364926 dt 31.10.2020
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,958 2020-11-13 2020-11-16 21410630022020 Sherbime telefonike 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit Lik. sherbim celular Tetor 2020 fat 388364927 dt 31.10.2020
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2020-11-13 2020-11-16 21310630022020 Sherbime telefonike 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit Lik. sherbim celular Tetor 2020 fat 388364925 dt 31.10.2020
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) NEW CENTURY Tirane 3,300 2020-11-13 2020-11-16 21610630022020 Shpenzime per pritje e percjellje 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit Lik.furnizim kafe bustina, kerk. 1054/1 dt 27.01.20 up.14 dt 27.01.20 pv. 04.02.2020 fat 48 dt 10.11.2020 s 89419098, fh. 32 dt 10.11.2020
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) ONE TELECOMMUNICATIONS Tirane 170,671 2020-11-13 2020-11-16 21210630022020 Sherbime telefonike 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit Lik. sherbim celular Tetor 2020 fat 391075704 dt 01.11.2020 ab. 569650 urdher 67 dt 12.03.19
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 60,085 2020-11-13 2020-11-16 21110630022020 Posta dhe sherbimi korrier 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit Lik posta fat 86823130 nr 4630 dt 26.10.2020 kontr 434 dt 17.11.2017
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,960 2020-11-09 2020-11-12 20810630022020 Shpenzime te tjera transporti 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit Lik kontroll teknik , urdher 7023 dt 09.11.2020 fat 1888tr2 s 93206404 dt 09.11.2020
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,264,208 2020-11-02 2020-11-03 20410630022020 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit -Paga , Tetor 2020 Nr. Pun. Pl.64, Fakt.60
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 157,020 2020-11-02 2020-11-03 20610630022020 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit -Paga , Bordero Tetor 2020 Nr. Pun. Pl.5, Fakt.4 shk. 2203/1 dtv 27.03.2019 vkm 47 dt 22.01.2020
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 289,459 2020-11-02 2020-11-03 20510630022020 Paga baze 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit -Paga , Bordero Tetor 2020 Nr. Pun. Pl.64, Fakt.60
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,774,651 2020-11-02 2020-11-03 20310630022020 Shtese page per vjetersi ne pune 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit Paga Tetor 2020 nr pun pl 64 fakt 60 listepagese
  Komisioni i pavarur i Kualifikimit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,968 2020-10-26 2020-10-27 19510630022020 Sherbime telefonike 1063002 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit -likujdim sherbim telefon fat nr 388137498 dt 30.09.2020 kontr nr 02.02.2018 klient nr 110000113329