Transaksion Thesari 2019-2020

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) All All 142,159,519.00 322 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) INSIG SH.A Tirane 17,697 2020-11-20 2020-11-23 17010290432020 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1029043 Gjyk.Adm,Apelit lik sigurim vetura AA753VE,urdher brend dt 18.11.2020,ft 655 dt 04.11.2020 sr 92360155
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 110,980 2020-11-16 2020-11-17 16510290432020 Elektricitet 1029043-Gjyk.Adm,Apelit lik energji tetor ,kontr nr B100925, fat nr 382283282 dt 26.10.2020
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 9,420 2020-11-16 2020-11-17 16610290432020 Uje 1029043-Gjyk.Adm,Apelit ,lik uje tetor,kontr 159440-1, fat nr 352743133 dt 31.10.2020
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) ONE TELECOMMUNICATIONS Tirane 2,990 2020-11-16 2020-11-17 16710290432020 Sherbime telefonike 1029043-Gjyk.Adm,Apelit lik telefon tetor,kod abonenti 110022871 , fat nr 391105029 dt 01.11.2020
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) VERTIKUS Tirane 10,582 2020-11-16 2020-11-17 16810290432020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1029043-Gjyk.Adm,Apelit lik miremb ashensori,vazhd kontr 30 dt 24.1.2020,fat 16 dt 30.10.2020 seri 87552369
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) ALBIOTEK Tirane 95,760 2020-11-11 2020-11-13 16410290432020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1029043 Gjyk.Adm,Apelit lik sherb dizifektimi,urdh brendsh 322 dt 27.10.2020,proc verb emergj 27.10.2020,proc verb sherb 841 dt 27.10.2020, fat 866 dt 27.10.2020 seri 89385468
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 248,645 2020-11-11 2020-11-12 16310290432020 Posta dhe sherbimi korrier 1029043-Gjyk.Adm,Apelit lik poste tetor,fat 4505 dt 26.10.2020 seri 86823205
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 9,480 2020-11-11 2020-11-12 16210290432020 Posta dhe sherbimi korrier 1029043-Gjyk.Adm,Apelit lik poste tetor,fat 324 dt 31.10.2020 seri 86830424
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,075,680 2020-11-02 2020-11-03 15510290432020 Shtese page per funksionin 1029043-Gjyk.Adm,Apelit lik paga tetor 2020, nr pun plan 59. fakt 50, listepagesa
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 581,329 2020-11-02 2020-11-03 15910290432020 Paga baze 1029043-Gjyk.Adm,Apelit lik paga tetor 2020, nr pun plan 59. fakt 50, listepagesa
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,358,396 2020-11-02 2020-11-03 15610290432020 Shtese page per vjetersi ne pune 1029043-Gjyk.Adm,Apelit lik paga tetor 2020, nr pun plan 59. fakt 50, listepagesa
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 433,671 2020-11-02 2020-11-03 15810290432020 Shtese page per funksionin 1029043-Gjyk.Adm,Apelit lik paga tetor 2020, nr pun plan 59. fakt 50, listepagesa
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) UNION BANK SHA Tirane 78,413 2020-11-02 2020-11-03 15710290432020 Paga baze 1029043-Gjyk.Adm,Apelit lik paga tetor 2020, nr pun plan 59. fakt 50, listepagesa
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 456 2020-10-13 2020-10-15 15310290432020 Posta dhe sherbimi korrier 1029043-Gjyk.Adm,Apelit lik fat poste nr 4234 dt 26.09.2020 seri 86828934
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) ONE TELECOMMUNICATIONS Tirane 2,990 2020-10-13 2020-10-14 15110290432020 Sherbime telefonike 1029043-Gjyk.Adm,Apelit lik telefon shtator,kod abonenti 110022871 , fat nr 391021366 dt 01.10.2020
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 9,420 2020-10-13 2020-10-14 14910290432020 Uje 1029043-Gjyk.Adm,Apelit ,lik uje shtator,kontr 159440-1, fat nr 352559581 dt 30.09.2020
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) F.L.E.SH. Tirane 62,400 2020-10-13 2020-10-14 15410290432020 Sherbime te tjera 1029043-Gjyk.Adm,Apelit lik lidhje vendimesh,urdh brend lik 12.10.2020,fat 49 dt 9.10.2020 seri 84720158 ,proc verb 9.10.2020
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 161,380 2020-10-13 2020-10-14 15010290432020 Elektricitet 1029043-Gjyk.Adm,Apelit lik energji shtator ,kontr nr B100925, fat nr 380976658 dt 24.09.2020
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 103,950 2020-10-13 2020-10-14 15210290432020 Posta dhe sherbimi korrier 1029043-Gjyk.Adm,Apelit lik fat poste nr 4031 dt 26.09.2020 seri 86828731
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,950 2020-10-07 2020-10-08 14710290432020 Posta dhe sherbimi korrier 1029043-Gjyk.Adm,Apelit lik ft poste seri 86830402 dt 30.09.2020