Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) All All 340,729,203.00 355 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FEDOS shpk Tirane 1,319,400 2020-12-29 2020-12-31 40310131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT mat respiratori vazhdim kontr 36/27 dt 11.11.2020 ft 87120469 dt 16.12.2020 fh 646 dt 16.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FEDOS shpk Tirane 548,640 2020-12-29 2020-12-31 40410131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT mat respiratori vazhdim kontr 36/27 dt 11.11.2020 ft 87120468 dt 16.12.2020 fh 645 dt 16.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) "ALTEC" SHPK Tirane 103,257 2020-12-30 2020-12-31 40210131042020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013104 SUT mirmb sistemi up 4 dt 29.01.2020 mk 3/13 dt 09.12.2020 kontr 3/13 dt 09.12.2020 ft 67446347 dt 23.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) E v i t a Tirane 450,000 2020-12-30 2020-12-31 41010131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT medikamente kont vazhdim nr 33/184 date 04.11.2020 fat sr 390504654 date 09.11.2020 fh nr 587 date 09.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 161,500 2020-12-29 2020-12-31 40810131042020 Shperblime per rezultate ne pune 1013104 SUT shperblim per per sitauten covid ub 672 dt 15.12.2020 shkrese MSHMS 672 dt 23.12.2020 VKM 207 DT 10.03.2020 LISTPAGESA nentor 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) T R I M E D Tirane 589,687 2020-12-30 2020-12-31 41210131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT medikamente kont vazhdim nr 33/202 date 12.11.2020 fat sr 390563873 date 28.12.2020 fh nr 673 date 28.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,810,795 2020-12-29 2020-12-31 40710131042020 Shperblime per rezultate ne pune 1013104 SUT shperblim per per sitauten covid ub 672 dt 15.12.2020 shkrese MSHMS 672 dt 23.12.2020 VKM 207 DT 10.03.2020 LISTPAGESA nentor 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 251,520 2020-12-29 2020-12-31 40610131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 SUT mat mjekim mk 511/20 dt 24.04.2020 kontr 32/9 dt 27.10.2020 ft 84227703 dt 21.12.2020 fh 649 dt 21.12.2020 .04.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ALBANIA NEW FARM SHPK Tirane 156,800 2020-12-30 2020-12-31 40010131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes barna MK 457/70 dt 05.06.2020 kontr 33/112 dt 28.10.2020 ft 231285735 dt 05.11.2020 fh 579 dt 05.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ECO RICIKLIM Tirane 190,440 2020-12-28 2020-12-31 39710131042020 Sherbime te tjera 1013104 Spitali Univesitar i Traumes transport mbetjesh vazhdim kontr 14/29 dt 25.08.2020 ft 91171853 dt 01.12.2020 akt rakordimi 01.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 381,000 2020-12-30 2020-12-31 41110131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT medikamente kont vazhdim nr 33/184 date 04.11.2020 fat sr 390650755 date 17.12.2020 fh nr 642 date 17.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) EUROMED Tirane 858,000 2020-12-28 2020-12-31 39510131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 Spitali Univesitar i Traumes kite p 64/6 dt 25.11.2020 ft 95195045 dt 04.12.2020 fh 628 dt 04.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 279,534 2020-12-29 2020-12-31 40910131042020 Shperblime per rezultate ne pune 1013104 SUT shperblim per per sitauten covid ub 672 dt 15.12.2020 shkrese MSHMS 672 dt 23.12.2020 VKM 207 DT 10.03.2020 LISTPAGESA nentor 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) IDS Detergenti Tirane 119,040 2020-12-28 2020-12-30 39310131042020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013104 SUT mat pastrim pv emergjence 79/6 dt 18.12.2020 ft 273323424 dt 21.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) Gerald Kola Tirane 111,600 2020-12-28 2020-12-30 39910131042020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shperndarese dezifektanti ft 90351364 dt 15.12.2020 fh 4 dt 15.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) Messer Albagaz Tirane 329,565 2020-12-28 2020-12-30 39110131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT oksigjen vazhdim kontr 33/175 dt 02.11.2020 ft 95998714 dt 18.12.2020 fh 34 dt 18.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FEDOS shpk Tirane 182,400 2020-12-28 2020-12-30 39410131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes mat respiratori Up 36/6 dt 06.08.2020 MK 36/22 dt 30.10.2020 kontr 36/27 dt 11.11.2020 ft 87120415 dt 26.11.2020 fh 619 dt 26.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) Messer Albagaz Tirane 12,441 2020-12-28 2020-12-30 39010131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT oksigjen vazhdim kontr 33/175 dt 02.11.2020 ft 95998535 dt 11.12.2020 fh 33 dt 11.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FLORFARMA Tirane 108,263 2020-12-28 2020-12-30 39610131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes barna vazhdim kontr 33/202 dt 12.11.2020 ft 267819890 dt 09.12.2020 fh 634 dt 09.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ECO RICIKLIM Tirane 1,291,680 2020-12-28 2020-12-30 39810131042020 Sherbime te tjera 1013104 Spitali Univesitar i Traumes transport mbetjesh vazhdim kontr 14/29 dt 25.08.2020 ft 94603708 dt 18.12.2020 akt rakordimi dt 17.12.2020