Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) All All 6,488,607,376.00 2,603 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) HEALTH & LIGHT Tirane 197,498 2020-12-28 2020-12-30 271110130492020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT 2020.602 miremb aparaturash mjeksore sipas kont ne vazhdim 2137/24 dt24.7.2020. .fat nr553 seri 90152098dt 21.12.2020.situac dt 21.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,163,360 2020-12-28 2020-12-30 273010130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 oksigjen sipas kont ne vazhdim 3629/5 dt 8.12.2020. .fat nr361028585 seri 361028585dt 26.12.2020.fh nr 209dt 26.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,149,285 2020-12-28 2020-12-30 272910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 oksigjen sipas kont ne vazhdim 3629/5 dt 8.12.2020. .fat nr361028562 seri 361028562dt 25.12.2020.fh nr 208dt 25.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) HEALTH & LIGHT Tirane 754,407 2020-12-28 2020-12-30 271310130492020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT 2020.602 miremb aparaturash mjeksore sipas kont ne vazhdim 2137/27 dt25.9.2020. .fat nr554 seri 90152099dt 21.12.2020.situac dt 21.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,399,978 2020-12-28 2020-12-30 272810130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 oksigjen sipas kont ne vazhdim 3629/5 dt 8.12.2020. .fat nr361028522 seri 361028522dt 24.12.2020.fh nr 207dt 24.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,263,889 2020-12-28 2020-12-30 272510130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 oksigjen sipas kont ne vazhdim 3629/5 dt 8.12.2020. .fat nr361028494 seri 361028494dt 23.12.2020.fh nr 205dt 23.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) HEALTH & LIGHT Tirane 110,691 2020-12-28 2020-12-30 271210130492020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT 2020.602 miremb aparaturash mjeksore sipas kont ne vazhdim 2137/24 dt24.7.2020. .fat nr555 seri 90152100dt 21.12.2020.situac dt 21.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 1,237,747 2020-12-28 2020-12-29 270210130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 mat mjeksore sipas kont nr 3047/16 dt 16.12.2020.MK 3047/10 dt 10.12.2020.kerk SH.F nr 3047/12 dt 15.12.2020 .fat nr593 seri 87120477 dt 21.12.2020.fh nr 18046 dt21.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 667,400 2020-12-28 2020-12-29 270410130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr3655/4 dt 15.12.2020.MK 458/47 dt 17.6.2020.AMSH nr 458/48 dt 17.6.2020 .fat nr74166 seri 358931768 dt 16.12.2020.fh nr 18012 dt16.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 648,000 2020-12-28 2020-12-29 272110130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim 2676/4 dt 17.12.2020. .fat nr26781993 seri 267819913 dt 17.12.2020.fh nr 18039 dt 18.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 3,763,600 2020-12-24 2020-12-29 252010130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 mat mjeksore sipas kont ne vazhdim 1679/15 dt 9.10..2020. up nr 1679 dt 29.4.20.,njoft fit 1679/4 dt 16.6.20.fat nr 340 seri 84227940 dt 10.12.2020.fh nr 17970 dt 10.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) XPH ALBANIA Tirane 6,712 2020-12-28 2020-12-29 272710130492020 Sherbime te tjera 1013049-QSUT 2020.602 sherb magazinimi sipas urdh nr 487 dt 24.12.2020.kerk nr 3585/3 dt 21.12.2020.fat nr 77 seri 87206308 dt 21.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 450,336 2020-12-28 2020-12-29 270110130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602mat mjeksore sipas kont ne vazhdim 3047/16 dt16.12.2020. .fat nr594 seri 87120478dt 21.12.2020.fh nr 18047dt 21.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 4,380,804 2020-12-28 2020-12-29 271410130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 oksigjen sipas kont ne vazhdim 3629/5 dt 8.12.2020. .fat nr361028461 seri 361028461dt 22.12.2020.fh nr 204dt 22.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,264,768 2020-12-28 2020-12-29 273110130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 oksigjen sipas kont ne vazhdim 3629/5 dt 8.12.2020. .fat nr361028599 seri 361028599dt 27.12.2020.fh nr 210dt 27.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 33,370 2020-12-28 2020-12-29 270510130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim 3655/4 dt 15.12.2020. .fat nr74168 seri 84358931770 dt 16.12.2020.fh nr 18013 dt 16.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) HEALTH & LIGHT Tirane 1,052,091 2020-12-28 2020-12-29 270910130492020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT 2020.602 miremb aparaturash mjeksore sipas kont ne vazhdim1913/17 dt27.12.2019. .fat nr551 seri 90152096dt 21.12.2020.situac dt 21.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 413,000 2020-12-28 2020-12-29 270310130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr3565/4 dt 15.12.2020.MK 458/47 dt 17.6.2020.AMSH nr 458/48 dt 17.6.2020 .fat nr17596 seri 390507363 dt 17.12.2020.fh nr 18038 dt18.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 1,017,360 2020-12-28 2020-12-29 22210130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim 2676/4 dt 17.12.2020. .fat nr267819917 seri 267819917 dt 18.12.2020.fh nr 18040 dt 18.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SAER MEDICAL Tirane 1,035,391 2020-12-28 2020-12-29 270810130492020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT 2020.602 miremb aparaturash mjeksore sipas kont ne vazhdim1913/17 dt27.12.2019. .fat nr1173 seri 888550995dt 21.12.2020.relac per periudh 26.11- 20.12.2020