Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) All All 3,098,383,466.00 1,069 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 510,110 2020-12-31 2021-01-27 114410130012020 Sherbimet bankare 1013001 Minb Shend Mbrojtjes Sociale Komision bankare per L/C" Blerje Rezonanca Majetike",L/C nr 151 dt 31.12.2020,Kontrata nr 3352/34 dt 30.10.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 84,384 2020-12-10 2021-01-20 95210130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend shpenz per blerje flamujsh per MSHMS,kerkese nr 4156.1 dt 25.09.20,flete hyrje nr 22 dt 11.11.20,fat nr 47 dt 11.11.20 seri 75473107,kont sherb nr 81.2 dt 19.10.20,vendim nr 420 dt 08.06.20,urdher nr 1953 dt 15.01.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 15,000 2020-12-29 2021-01-20 105910130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min shend Mbr Soc Sherbim larje,pastrim i specializuar,dhe tharje tapeti,u prok nr 22 dt 03.07.2020,shkresa ne 3158 dt 02.07.2020,P-V dt 15.07.2020,fat nr 1164 dt 23.07.2020,nr ser 88472614
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DIONIS MEKSHAJ Tirane 379,240 2020-12-21 2021-01-20 100410130012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1013001 Min Shend vendim gjykate nr 1365 dt 16.04.2020,memo nr 4761/2 dt 11.11.2020,Vendimi 4761 dt 23.10.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INFOSOFT SYSTEMS Tirane 639,000 2020-12-31 2021-01-20 113510130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend SLA per ngrit e sis e-prescription,kont ne vazhd nr 3030.17 dt 12.11.15, fat nr 80760936 dt 21.03.2018,raport mujo per 14.02.2018-13.03.18
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,191,054 2020-12-30 2021-01-14 104510130012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1013001 Min Shend Pagese per vendim gjykate Periudha 30.06.-31.12.2018 dhe 01.01-30.04.2019,Pagese ne vazhdim ,Memo 7-7/1 dt 07.09.2019,Vendimi Gj Tirane nr 732dt 25.02.2014,V Gj Apel nr 3725 dt 09.10.2014 Lista 28.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 861,121 2020-12-30 2021-01-14 104210130012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1013001 Min Shendet Pagese me vendim gjykate per M Papa,Pagese ne vazhdim deri ne rikthim ,Autorizim i ministrit te shend.nr 309 dt 18.07.2014Vendimi i gjyk nr 12423 dt 17.12.2012 Vendim 279 dt 21.02.2014 ,lista pagesa dt 28.12.2020t
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KRIJON Tirane 1,471,200 2020-12-30 2021-01-14 107710130012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013001 Min Shend blerj reag per covid,kontrate ne vazhdim nr 2598.20 dt 02.11.2020,fat nr 20 B614 dt 24.12.20 seri 95534368,flte hyrje 101 dt 24.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INFOSOFT SYSTEMS Tirane 639,000 2020-12-31 2021-01-14 113210130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend SLA per ngrit e sis e-prescription,kont ne vazhd nr 3030.17 dt 12.11.20 shkre dt 03.06.19,fat nr 80739281 dt 05.06.2019,raport mujo per 01.05.2019-31.05.2019
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INFOSOFT SYSTEMS Tirane 639,000 2020-12-31 2021-01-14 113310130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend SLA per ngrit e sis e-prescription,kont ne vazhd nr 3030.17 dt 12.11.20, fat nr 80760529 dt 24.01.2018,raport mujo per 14.12.2017-13.01.2018
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INFOSOFT SYSTEMS Tirane 639,000 2020-12-31 2021-01-14 113610130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend SLA per ngrit e sis e-prescription,kont ne vazhd nr 3030.17 dt 12.11.15, fat nr 80736745 dt 19.04.2018,raport mujo per 14.03.2018-13.04.2018
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) UNION BANK SHA Tirane 60,500 2020-12-30 2021-01-14 112810130012020 Kosto e trajnimit dhe seminareve 1013001 Min Shend Pagese pjesmarrje ne trajnim Liste pages permbledhse dt 28.12.2020,Lista e bankave 28.12.2020 Kontrata nr 5257 dt 24.11.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 225,500 2020-12-30 2021-01-14 112310130012020 Kosto e trajnimit dhe seminareve 1013001 Min Shend Pagese per pjesmarrje ne trajnime Listepagesa bashk dt 28.12.2020,Lista e bankave 28.12.2020,Kontrata nr 5257 dt 24.11.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INFOSOFT SYSTEMS Tirane 4,946,899 2020-12-31 2021-01-14 113910130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend SLA per ngrit e sis e-prescription,kont ne vazhd nr 3030.17 dt 12.11.15, fat nr 80738551 dt 04.02.2019,raport mujo per 01.01.2019-31.01.2019
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 61,765,637 2020-12-30 2021-01-14 108310130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend rikons ne Ber,Kor,Elb,kont ne vazhdim nr 1076.44 dt 08.06.20,sit pun nr 2 dt 28.12.20,fat nr 394 28.12.20 se 53477245,shkre nr 145 28.12.20,proc verb dt 10.12.20
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 26,101,952 2020-12-30 2021-01-14 108410130012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013001 Min Shend rikon i QSH Br,Kor,EL loti 2,urdh prok nr 118 dt 25.02.20,kont nr 1076.44 dt 08.06.20,sit pjes 1 dt 26.11.20,fat nr 25 dt 31.10.20 seri 86531025,shkres nr 138 dt 09.12.20,prokure dt 21.03.20,proc ver
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 826,042 2020-12-30 2021-01-14 104310130012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1013001 Min Shend Pages per vendim gjykate A Xhako nga 01.01-31.12.2020 ,Pagese ne vazhdimsi Aurt nr 242 dt 26.05.2015 Vend Gjyk nr 4215 dt 17.07.15,vend gjyk Ap nr 185 dt 05.02.2015,lista bashk
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KULLOLLI & CO BAILIFF Tirane 1,200,000 2020-12-30 2021-01-14 104910130012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1013001 Min Shend Pagese per vendim gjykate Shkelqim Hoxha ,Vendim i gjykates Elbasan,nr 1496 dt 21.11.2018,Vendim Apelit nr 10-2020-366/128 Dt 02.03.2020 lista dt 28.12.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ZYRA PERMBARIMORE PRIVATE TIRANA Tirane 1,108,041 2020-12-30 2021-01-14 104110130012020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1013001 Min Shendet Pagese me vendim gjykate per P Ponari,Pagese ne vazhdim deri ne rikthim ,Autorizim i ministrit te shend.nr 376 dt 09.09.2014Vendimi i gjyk nr 173 dt 12.02.2014 Vendim 142 dt 26.12.13 ,lista pagesa dt 28.12.2020t
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) PRIMA MEDICAL Tirane 117,552 2020-12-30 2021-01-14 107510130012020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 10123001 Min Shend Shpenzime per disifektim periudhen e Covid -19,P-V dt 02.09.2020,Shkresa nr 3973 dt 31.08.2020,P-V nr 01.09.2020,Fat Tatim nr 306dt 02.09.2020 nr ser 91329033