Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VINIPHARMA All 13,956,659.00 155 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Kruje (0716) VINIPHARMA Kruje 840 2014-12-30 2014-12-31 62910130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI "LIK I FATURES ME NR 124400921 DT 26.12.2014
  Sp. Peqin (0827) VINIPHARMA Peqin 214,970 2014-12-29 2014-12-31 16410130802014 Ilaçe dhe materiale mjeksore medikaamenta nga Spitali Peqin FAT NR 66820220dt 17.08.2009 fat nr 6378 dt09.12.2009
  Sp. Berati (0202) VINIPHARMA Berat 54,900 2014-12-29 2014-12-30 72610130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat janar 2010 medikamente
  Sp. Laç (2019) VINIPHARMA Laç 43,800 2014-12-29 2014-12-30 42710130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LAC PAGUAR SHPENZIME PER ILACE FT NR 60719 SER 124400920 DT 26.12.2014
  Sp. Sarande (3731) VINIPHARMA Sarande 12,170 2014-12-29 2014-12-30 51710130842014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SHP MEDIKAMENTE NGA SPITALI
  Sp. Gramsh (0810) VINIPHARMA Gramsh 12,100 2014-12-26 2014-12-29 48810130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Fat.nr.124400719 dt:19.12.2014 D.SH.Spitalor Gramsh
  Spitali Kukes (1818) VINIPHARMA Kukes 6,540 2014-12-26 2014-12-29 681110130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 3685412dt01.12.2008
  Sp. Kucove (0217) VINIPHARMA Kuçove 2,420 2014-12-29 2014-12-29 42510130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per medikamente spitali kucove kod.1013074 fat.124400918
  Spitali Korce (1515) VINIPHARMA Korçe 21,900 2014-12-24 2014-12-26 80010130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.60649 DT 23.12.14
  Spitali Elbasan (0808) VINIPHARMA Elbasan 4,202 2014-12-23 2014-12-24 75310130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan medikamente
  Sp. Pogradec (1529) VINIPHARMA Pogradec 27,900 2014-12-19 2014-12-23 74010130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIKFAT= 4808879 DT 09.08.2005 LIK. NGA BORXHI
  Sp. Pogradec (1529) VINIPHARMA Pogradec 176,400 2014-12-19 2014-12-23 73910130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIKFAT= 4795636 DT 31.05.2005 LIK. NGA BORXHI
  Spitali Fier (0909) VINIPHARMA Fier 1,740 2014-12-19 2014-12-22 8571013017 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE SPITALI FIER
  Sp. Gramsh (0810) VINIPHARMA Gramsh 239,670 2014-12-18 2014-12-22 46210130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.39809569 dt:08.10.2008 nga Drejtoria e Spitali Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) VINIPHARMA Gramsh 51,000 2014-12-18 2014-12-22 46310130692014. Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.36853866 dt:30.01.2008 nga Drejtoria e Spitali Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) VINIPHARMA Gramsh 15,340 2014-12-18 2014-12-22 46110130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.39809650 dt:03.11.2008 nga Drejtoria e Spitali Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) VINIPHARMA Gramsh 89,600 2014-12-18 2014-12-22 46010130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.39809646 dt:03.11.2008 nga Drejtoria e Spitali Gramsh
  Spitali Vlore (3737) VINIPHARMA Vlore 245,760 2014-12-19 2014-12-22 56110130242014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013024 SPITALI DETYRIME TE PRAPAMBETURA FAT 23.06.2008
  Sp. Laç (2019) VINIPHARMA Laç 613,600 2014-12-10 2014-12-19 38910130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore KOD INST 1013075 PAGUAR SHPENZIME PER ILACE FT NR 42116463 DT 31.12.2008
  Sp. Sarande (3731) VINIPHARMA Sarande 260 2014-12-18 2014-12-19 50410130842014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SHP NGA SPITALI SR LIKUJDIM FAT NR 60321 DT.12.12.2014