Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All VALDET HOXHA (L26303801N) All 1,598,800.00 11 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Gramsh (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 145,000 2014-12-30 2014-12-30 80021140012014 Shpenzime te tjera transporti 2114001 Fat.nr.12 dt:26.12.2014 nga Bashkia Gramsh
  Komuna Porocan (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 41,000 2014-12-19 2014-12-22 17924340012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Sa paguar fat.nr.11 dt:17.12.2014 nga Komuna Poroçan
  Komuna Kushove (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 290,000 2014-10-24 2014-10-24 17524380012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2438001 Sa paguar fat.nr.10 dt:19.10.2014 nga Komuna Ksuhove
  Komuna Porocan (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 174,000 2014-10-07 2014-10-07 12924340012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2434001 Sa paguar fat.nr.09 dt:10.09.2014 nga Komuna Poroçan
  Komuna Tunje (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 78,000 2014-09-24 2014-09-24 20124360012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 2436001 Sa paguar fat.nr.57 dt:15.08.2014 nga Komuna Tunje
  Komuna Porocan (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 82,000 2014-09-17 2014-09-17 12424340012014 Shpenz. per rritjen e AQT - plantacione Sa paguar fat.nr.08 dt:27.08.2014,situacion nga Komuna Poroçan
  Komuna Porocan (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 50,000 2014-09-12 2014-09-12 11824340012014 Sherbime te tjera Sa paguar fat.nr.3 dt:17.03.2014 nga Komuna Poroçan
  Komuna Lenie (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 180,000 2014-05-23 2014-05-23 6624350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Sa paguar fat.nr.06 dt:22.05.2014 nga Komuna Lenie
  Komuna Lenie (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 170,000 2014-05-12 2014-05-13 5524350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Sa paguar fat.nr.04 dt:29.04.2014 nga Komuna Lenie
  Komuna Porocan (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 300,000 2014-04-18 2014-04-18 4224340012014 Sherbime te tjera Sa paguar diferenc fat.nr.3 dt:17.03.2014 nga Komuna Poroçan
  Komuna Porocan (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 88,800 2014-04-09 2014-04-09 3024340012014 Sherbime telefonike Sa paguar fat.nr.02 dt:08.04.2014 nga Komuna Poroçan
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >