Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All VALDET HOXHA (L26303801N) All 1,598,800.00 11 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gramsh (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 145,000 2014-12-30 2014-12-30 80021140012014 Shpenzime te tjera transporti 2114001 Fat.nr.12 dt:26.12.2014 nga Bashkia Gramsh
  Komuna Porocan (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 41,000 2014-12-19 2014-12-22 17924340012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Sa paguar fat.nr.11 dt:17.12.2014 nga Komuna Poroçan
  Komuna Kushove (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 290,000 2014-10-24 2014-10-24 17524380012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2438001 Sa paguar fat.nr.10 dt:19.10.2014 nga Komuna Ksuhove
  Komuna Porocan (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 174,000 2014-10-07 2014-10-07 12924340012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2434001 Sa paguar fat.nr.09 dt:10.09.2014 nga Komuna Poroçan
  Komuna Tunje (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 78,000 2014-09-24 2014-09-24 20124360012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 2436001 Sa paguar fat.nr.57 dt:15.08.2014 nga Komuna Tunje
  Komuna Porocan (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 82,000 2014-09-17 2014-09-17 12424340012014 Shpenz. per rritjen e AQT - plantacione Sa paguar fat.nr.08 dt:27.08.2014,situacion nga Komuna Poroçan
  Komuna Porocan (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 50,000 2014-09-12 2014-09-12 11824340012014 Sherbime te tjera Sa paguar fat.nr.3 dt:17.03.2014 nga Komuna Poroçan
  Komuna Lenie (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 180,000 2014-05-23 2014-05-23 6624350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Sa paguar fat.nr.06 dt:22.05.2014 nga Komuna Lenie
  Komuna Lenie (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 170,000 2014-05-12 2014-05-13 5524350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Sa paguar fat.nr.04 dt:29.04.2014 nga Komuna Lenie
  Komuna Porocan (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 300,000 2014-04-18 2014-04-18 4224340012014 Sherbime te tjera Sa paguar diferenc fat.nr.3 dt:17.03.2014 nga Komuna Poroçan
  Komuna Porocan (0810) VALDET HOXHA (L26303801N) Gramsh 88,800 2014-04-09 2014-04-09 3024340012014 Sherbime telefonike Sa paguar fat.nr.02 dt:08.04.2014 nga Komuna Poroçan
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >