Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All REJSI FARMA All 434,169,587.00 246 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REJSI FARMA Tirane 2,230,600 2014-12-30 2014-12-31 354210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna ko 4913/38 dt 17.11.14 fat 113477252 dt 11.12.14 fh 4385 dt 11.12.2014
  Materniteti Tirane (3535) REJSI FARMA Tirane 8,800 2014-12-30 2014-12-31 56610130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ M.GERALDINA barna vazhdim kontr.545/71 dt. 26.08.2014 fat.113477946 dt. 15.12.2014 fh. 164 dt. 15.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535) REJSI FARMA Tirane 26,400 2014-12-28 2014-12-30 68210131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr91 dt. 26.08.2014 fat.113461992 dt. 12.09.2014 fh. 169 dt. 12.09.2014
  Spitali Ushtarak (3535) REJSI FARMA Tirane 73,680 2014-12-28 2014-12-30 67510131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna up. 610 dt. 08.11.2014 njft. 6177/17 dt. 07.11.2014 fat. 113476777 dt. 09.12.2014 fh. 252 dt. 09.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535) REJSI FARMA Tirane 182,952 2014-12-28 2014-12-30 68510131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr 91 dt. 26.08.2014 fat.113477846 dt. 15.12.2014 fh. 261 dt. 15.12.2014 fat.113478464 dt. 18.12.2014 fh. 265 dt. 18.12.2014 dt. 10.11.2014 fh. 212 dt. 10.11.2014
  Spitali Ushtarak (3535) REJSI FARMA Tirane 17,600 2014-12-28 2014-12-30 68410131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr91 dt. 26.08.2014 fat.1134472012 dt. 10.11.2014 fh. 212 dt. 10.11.2014
  Spitali Ushtarak (3535) REJSI FARMA Tirane 215,660 2014-12-28 2014-12-30 66210131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr. 53 dt. 30.05.2014 fat.113456899 dt. 18.08.2014 fh. 134 dt. 18.08.2014 fat.113456900 dt. 18.08.2014 fh. 135 dt. 18.08.2014 fat.113456901 dt. 18.08.2014 fh. 136 dt. 18.08.2014
  Spitali Ushtarak (3535) REJSI FARMA Tirane 8,800 2014-12-27 2014-12-30 68110131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES Barna vazhdim kontr.91 dt.26.08.2014 fat.113458402 dt. 26.08.2014 seri 113458402 fh. 146 dt. 26.08.2014
  Spitali Ushtarak (3535) REJSI FARMA Tirane 26,400 2014-12-28 2014-12-30 68310131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr91 dt. 26.08.2014 fat.113469318 dt.24.10.2014 fh. 199 dt. 24.10.2014
  Spitali Ushtarak (3535) REJSI FARMA Tirane 478,420 2014-12-28 2014-12-30 66410131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr. 53 dt. 30.05.2014 fat.113465371 dt. 01.10.2014 fh. 180 dt. 01.10.2014 fat.113468916 dt. 22.10.2014 fh. 195 dt. 22.10.2014
  Spitali Ushtarak (3535) REJSI FARMA Tirane 319,660 2014-12-28 2014-12-30 66310131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr. 53 dt. 30.05.2014 fat.113459887 dt. 03.09.2014 fh. 156 dt. 03.09.2014
  Spitali Ushtarak (3535) REJSI FARMA Tirane 215,660 2014-12-28 2014-12-30 66110131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr. 53 dt. 30.05.2014 fat.113447964 dt. 02.07.2014 fh. 89 dt. 02.07.2014 fat.113450889 dt. 16.07.2014 fh. 98 dt. 16.07.2014 fat.113450892 dt. 16.07.2014 fh 99 dt. 16.07.2014
  Spitali Ushtarak (3535) REJSI FARMA Tirane 49,600 2014-12-28 2014-12-30 66510131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr.53 dt. 30.05.2014 fat.113476135 dt. 04.12.2014 fh. 245 dt. 04.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535) REJSI FARMA Tirane 291,200 2014-12-28 2014-12-30 66010131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna up.94&95 dt. 10.03.2014 njft. 26.05.2014 kontr. 53 dt. 30.05.2014 fat.113446126 dt. 23.06.2014 fh. 77 dt. 23.06.2014
  Sp. Berati (0202) REJSI FARMA Berat 4,400 2014-12-26 2014-12-29 72210130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat 19.12.2014 medikamente
  Spitali Ushtarak (3535) REJSI FARMA Tirane 478,420 2014-12-28 2014-12-29 66410131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr. 53 dt. 30.05.2014 fat.113465371 dt. 01.10.2014 fh. 180 dt. 01.10.2014 fat.113468916 dt. 22.10.2014 fh. 195 dt. 22.10.2014
  Spitali Ushtarak (3535) REJSI FARMA Tirane 215,660 2014-12-28 2014-12-29 66210131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr. 53 dt. 30.05.2014 fat.113456899 dt. 18.08.2014 fh. 134 dt. 18.08.2014 fat.113456900 dt. 18.08.2014 fh. 135 dt. 18.08.2014 fat.113456901 dt. 18.08.2014 fh. 136 dt. 18.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REJSI FARMA Tirane 44,614 2014-12-28 2014-12-29 354510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049 QSUT barna kontr v 2363/74 dt 5.6.2014 ft 113477240 dt 11.12.2014 fh 4384 dt 11.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535) REJSI FARMA Tirane 73,680 2014-12-28 2014-12-29 67510131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna up. 610 dt. 08.11.2014 njft. 6177/17 dt. 07.11.2014 fat. 113476777 dt. 09.12.2014 fh. 252 dt. 09.12.2014
  Spitali Ushtarak (3535) REJSI FARMA Tirane 17,600 2014-12-28 2014-12-29 68410131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES barna vazhdim kontr91 dt. 26.08.2014 fat.1134472012 dt. 10.11.2014 fh. 212 dt. 10.11.2014