Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PESE VELLEZERIT All 50,268,959.00 26 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Topoje (0909) PESE VELLEZERIT Fier 120,000 2014-12-30 2014-12-30 47224130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore K.Topoje Fier 2413001 likujdim fature
  Komuna Qender (1134) PESE VELLEZERIT Tepelene 2,137,120 2014-12-26 2014-12-29 219/27800012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore FT NR 15/23.12.2014 SIT I II UJESJELLESI SALARI K. QENDER
  Komuna Qender (1134) PESE VELLEZERIT Tepelene 4,037,880 2014-12-18 2014-12-19 213/27800012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ft nr 12/17.12.2014 sit i pare,ujesjellesi salari komuna qender
  Bashkia Kavaja (3513) PESE VELLEZERIT Kavaje 3,112,039 2014-12-18 2014-12-18 67221180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM NDERTIM KOPESHTI LAGJA 4 RRUGA SUFAJVE KOMUNITETI ROM FAT 114 DT 12.12.2014 KONTRATE 1689/2 DT 30.10.2014
  Bashkia Kavaja (3513) PESE VELLEZERIT Kavaje 481,459 2014-12-18 2014-12-18 67121180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIJA KJ LIKUIDIM NDERTIM KOPESHTI LAGJA 4 RRUGA SUFAJVE KOMUNITETI ROM FAT 04 DT 01.12.2014 KONTRATE 1689/2 DT 30.10.2014
  Komuna Fratar (0924) PESE VELLEZERIT Mallakaster 1,043,033 2014-12-18 2014-12-18 231 2638001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PAGESE PER PESE VELLEZERIT NGA KOMUNA FRATAR MALLAKASTER
  Zyra e Punes Fier (0909) PESE VELLEZERIT Fier 200,809 2014-12-15 2014-12-16 42010250092014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) Zr.Punes 1025009 subvencion
  Komuna Fratar (0924) PESE VELLEZERIT Mallakaster 2,910,251 2014-12-12 2014-12-12 228 2638001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore PAGESE PER PESE VELLEZERIT NGA KOMUNA FRATAR
  Komuna Fratar (0924) PESE VELLEZERIT Mallakaster 15,200,000 2014-12-12 2014-12-12 226 2638001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PAGESE PER PESE VELLEZERIT NGA KOMUNA FRATAR
  Komuna Fratar (0924) PESE VELLEZERIT Mallakaster 834,694 2014-12-12 2014-12-12 214 2638001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PAGESE PER PESE VELLEZERIT NGA KOMUNA FRATAR
  Zyra e Punes Fier (0909) PESE VELLEZERIT Fier 294,546 2014-12-10 2014-12-10 38010250092014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZR.Punes 1025009 subvencion PESE Vellezerit
  Bashkia Kavaja (3513) PESE VELLEZERIT Kavaje 4,603,505 2014-12-03 2014-12-03 64621180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM NDERTIM KOPSHTI LAGJA 4 RRUGA SUFAJVE KOMUNITETI ROM FAT 04 DT 01.12.2014 KONTRATE 1689/2 DT 30.10.2014
  Bashkia Fier (0909) PESE VELLEZERIT Fier 1,346,576 2014-11-25 2014-11-25 38221110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Bashkia Kavaja (3513) PESE VELLEZERIT Kavaje 5,273,520 2014-11-12 2014-11-12 60321180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM NDERTIM KOPESHTI LAGJA 4 RRUGA SUFAJVE KOMUNITETI ROM FAT 01 DT 10.11.2014 KONTR 1689/2 DT 30.10.2014
  Bashkia Fier (0909) PESE VELLEZERIT Fier 3,589,165 2014-11-11 2014-11-11 36521110012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Zyra e Punes Fier (0909) PESE VELLEZERIT Fier 294,546 2014-11-10 2014-11-11 32510250092014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) Z e Punesimit Fier 1025009 subvencion nx punesimi
  Komuna Fratar (0924) PESE VELLEZERIT Mallakaster 903,000 2014-11-04 2014-11-04 183 2638001 2014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PAGESE PER PESE VELLEZERIT NGA KOMUNA FRATAR MALLAKASTER
  Zyra e Punes Fier (0909) PESE VELLEZERIT Fier 93,720 2014-10-22 2014-10-23 30210250092014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) ZR.Punes1025009 subvencion
  Komuna Fratar (0924) PESE VELLEZERIT Mallakaster 1,014,028 2014-10-03 2014-10-06 159 2638001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore PAGESE PER PESE VELLEZERIT NGA KOMUNA FRATAR MALLAKASTER
  Komuna Libofsh (0909) PESE VELLEZERIT Fier 198,000 2014-09-25 2014-09-25 20024110012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore K Libofshe Fier 2411001 likujdim faure