Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All NEVENA RAJKU All 116,600.00 14 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 32,000 2014-10-30 2014-10-31 49821070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES SHPENZIME PRITJE LIK FAT NR 145 DT 17.10.2014
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 2,400 2014-10-13 2014-10-14 48421070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRESf BLERJE DHURAT LIK FAT NR143 DT 06.10.2014
  Qendra Kulturore e Femijeve Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 10,000 2014-10-09 2014-10-10 6821070222014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BL. SHALLE PER FEST LOJA/ QENDRA KULTURORE E FEMIJEVE / KOD 2107022/ TDO 0707/
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 9,600 2014-10-02 2014-10-03 44021070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES SHPENZIME PRITJE LIK FAT NR 142 DT 19.09.2014
  Qendra Kulturore "A.Moisiu" (0707) NEVENA RAJKU Durres 9,900 2014-08-06 2014-08-07 13321070072014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 0707 QENDRA KULTURORE DURRES 2107007 LIK FAT 133 DT 21.4.2014
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 2,500 2014-07-30 2014-07-31 34121070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE DHURATE SHPENZIME PRITJE LIK FAT NR 139 DT.16.07.2014
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 2,500 2014-07-29 2014-07-30 22821070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES MATERIALE FAT NR 6630875 DT 02.05.2014
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 4,800 2014-07-29 2014-07-30 32921070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES SHPENZIME PRITJE KOMUNA BITONTIITALI LIK FAT NR 137 DT 09.06.2014
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 5,000 2014-07-25 2014-07-29 32121070012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2107001 BASHKIA DURRES BL. DHURATA
  Qendra Kulturore e Femijeve Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 10,000 2014-06-27 2014-06-30 4221070222014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BL. DHURATA/ QENDRA KULTURORE E FEMIJEVE / KOD 2107022/ TDO 0707/
  Qendra Kulturore e Femijeve Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 10,000 2014-04-09 2014-04-10 1821070222014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BL. LULE / QENDRA KULTURORE E FEMIJEVE / KOD 2107022/ TDO 0707/
  Qendra Kulturore e Femijeve Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 10,000 2014-04-09 2014-04-10 1621070222014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BL DHURATA/ QENDRA KULTURORE E FEMIJEVE / KOD 2107022/ TDO 0707/
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 5,000 2014-04-03 2014-04-03 15621070012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE DHURATE LIK FAT NR 132 DT 12.03.2014
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 2,900 2014-02-27 2014-02-28 6621070012014 Unspecified 2107001 BASHKIA DURRES MATERIALE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >