Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NEVENA RAJKU All 116,600.00 14 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 32,000 2014-10-30 2014-10-31 49821070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES SHPENZIME PRITJE LIK FAT NR 145 DT 17.10.2014
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 2,400 2014-10-13 2014-10-14 48421070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRESf BLERJE DHURAT LIK FAT NR143 DT 06.10.2014
  Qendra Kulturore e Femijeve Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 10,000 2014-10-09 2014-10-10 6821070222014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BL. SHALLE PER FEST LOJA/ QENDRA KULTURORE E FEMIJEVE / KOD 2107022/ TDO 0707/
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 9,600 2014-10-02 2014-10-03 44021070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES SHPENZIME PRITJE LIK FAT NR 142 DT 19.09.2014
  Qendra Kulturore "A.Moisiu" (0707) NEVENA RAJKU Durres 9,900 2014-08-06 2014-08-07 13321070072014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 0707 QENDRA KULTURORE DURRES 2107007 LIK FAT 133 DT 21.4.2014
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 2,500 2014-07-30 2014-07-31 34121070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE DHURATE SHPENZIME PRITJE LIK FAT NR 139 DT.16.07.2014
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 2,500 2014-07-29 2014-07-30 22821070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES MATERIALE FAT NR 6630875 DT 02.05.2014
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 4,800 2014-07-29 2014-07-30 32921070012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2107001 BASHKIA DURRES SHPENZIME PRITJE KOMUNA BITONTIITALI LIK FAT NR 137 DT 09.06.2014
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 5,000 2014-07-25 2014-07-29 32121070012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2107001 BASHKIA DURRES BL. DHURATA
  Qendra Kulturore e Femijeve Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 10,000 2014-06-27 2014-06-30 4221070222014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BL. DHURATA/ QENDRA KULTURORE E FEMIJEVE / KOD 2107022/ TDO 0707/
  Qendra Kulturore e Femijeve Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 10,000 2014-04-09 2014-04-10 1821070222014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BL. LULE / QENDRA KULTURORE E FEMIJEVE / KOD 2107022/ TDO 0707/
  Qendra Kulturore e Femijeve Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 10,000 2014-04-09 2014-04-10 1621070222014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BL DHURATA/ QENDRA KULTURORE E FEMIJEVE / KOD 2107022/ TDO 0707/
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 5,000 2014-04-03 2014-04-03 15621070012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE DHURATE LIK FAT NR 132 DT 12.03.2014
  Bashkia Durres (0707) NEVENA RAJKU Durres 2,900 2014-02-27 2014-02-28 6621070012014 Unspecified 2107001 BASHKIA DURRES MATERIALE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >