Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All NDERMARJA UJESJELLSI All 8,085,995.00 82 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Sp. Mirdite (2026) NDERMARJA UJESJELLSI Mirdite 153,180 2014-12-31 2014-12-31 51610130792014 Uje spitali miridte per uji dhjetor 2014
  Drejtoria e shendetit publik Mirdite (2026) NDERMARJA UJESJELLSI Mirdite 38,088 2014-12-24 2014-12-24 12410130382014 Uje drejt e shend publik per shpenzime uji pishem
  Drejtoria Rajonale Tatimore Lezhe (2020) NDERMARJA UJESJELLSI Lezhe 690 2014-12-16 2014-12-18 22310100602014 Uje DREJT TATIMEVE PAG FAT 13 DT 30.11.2014
  Dega e Thesarit Mirdite (2026) NDERMARJA UJESJELLSI Mirdite 1,380 2014-12-17 2014-12-18 9810100262014 Uje thesari per fatura nentor 2014
  Drejtoria Vendore e Policise Lezhe (2020) NDERMARJA UJESJELLSI Lezhe 30,360 2014-12-12 2014-12-15 38010160312014 Uje KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG FAT NR 30.11.2014 PER KLIENTIN 4030008
  Sp. Mirdite (2026) NDERMARJA UJESJELLSI Mirdite 453,882 2014-12-11 2014-12-15 46810130792014 Uje spitali mirdite per detyrim te prapambetur
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) NDERMARJA UJESJELLSI Lezhe 1,518 2014-12-11 2014-12-12 25910160702014 Uje PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NENTOR 2014 PER KLIENTIN 4030019 FAT NR 8 DT 30.11.2014
  Sp. Mirdite (2026) NDERMARJA UJESJELLSI Mirdite 395,922 2014-12-11 2014-12-12 46610130792014 Uje spitali mirdite per detyrim te prapambetur
  Sp. Mirdite (2026) NDERMARJA UJESJELLSI Mirdite 439,530 2014-12-11 2014-12-12 46710130792014 Uje spitali mirdite per detyrim te prapambetur
  Drejtoria e shendetit publik Mirdite (2026) NDERMARJA UJESJELLSI Mirdite 51,888 2014-12-10 2014-12-10 11510130382014 Uje drejt e shend publik per uji
  Sp. Mirdite (2026) NDERMARJA UJESJELLSI Mirdite 178,020 2014-12-02 2014-12-02 34910130792014 Uje spitali per uji nentor 2014 fat nr 12871528
  Dega e Thesarit Mirdite (2026) NDERMARJA UJESJELLSI Mirdite 1,380 2014-11-26 2014-11-27 9110100262014 Uje thesari per fature uji tetor 2014
  Drejtoria Vendore e Policise Lezhe (2020) NDERMARJA UJESJELLSI Lezhe 31,326 2014-11-20 2014-11-24 34810160312014 Uje KOMISARIATI POLICISE LEZHE PAG FAT NR 7 DT 31.10.2014 PER KLIENTIN 4030008 TETOR 2014
  Drejtoria e shendetit publik Mirdite (2026) NDERMARJA UJESJELLSI Mirdite 48,990 2014-11-19 2014-11-20 10610130792014 Uje drejt e shend publik per uji
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) NDERMARJA UJESJELLSI Lezhe 1,104 2014-11-17 2014-11-18 22510160702014 Uje PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 8 DT 31.10.2014 PER KLIENTIN 4030019
  Drejtoria Rajonale Tatimore Lezhe (2020) NDERMARJA UJESJELLSI Lezhe 1,380 2014-11-12 2014-11-14 19610100602014 Uje DREJT TATIMEVE PAG FAT NR 13 DT 31.10.2014
  Sp. Mirdite (2026) NDERMARJA UJESJELLSI Mirdite 166,980 2014-11-12 2014-11-13 32210130792014 Uje spitali mirdite per uji tetor 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rreshen (2026) NDERMARJA UJESJELLSI Mirdite 1,125,548 2014-10-29 2014-10-30 1021330052014 Subvencione te tjera UJSJELLSI MIRDITE PER PAGA TETOR 2014
  Drejtoria Vendore e Policise Lezhe (2020) NDERMARJA UJESJELLSI Lezhe 24,564 2014-10-29 2014-10-29 31110160312014 Uje KOMISARIATI I POLICISE LEZHE PAG FAT NR 7 DT 30.09.2014 PER KLIENTIN 4030008
  Dega e Thesarit Mirdite (2026) NDERMARJA UJESJELLSI Mirdite 1,380 2014-10-27 2014-10-29 8110100262014 Uje thesari per fature shtator 2014