Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All MEDFAU All 106,358,144.00 40 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Kruje (0716) MEDFAU Kruje 318,000 2014-12-30 2014-12-31 62710130732014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale DSHS "STEFAN GJONI "LIK I FATURES ME NR 862 ME NR SERIAL 18070972 DT 26.12.2014
  Materniteti Tirane (3535) MEDFAU Tirane 138,000 2014-12-28 2014-12-29 56010130502014 Sherbime te tjera 1013050 SUOGJ M.GERALDINA SHERBIM APARATURE MJEKSORE uP. 20/11 DT. 16.12.2014 PV 6 DT. 16.12.2014 GFAT.834(18070945) DT. 17.12.2014 SIT 17.12.2014
  Spitali Shkoder (3333) MEDFAU Shkoder 1,834,000 2014-12-23 2014-12-23 51010130232014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes spitali shkoder likuj fat nr 18070953 dt 15.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEDFAU Tirane 5,471,568 2014-12-22 2014-12-23 326210130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT mirembatje pajsjie mjeks ko 3694/1 dt 28.08.14 fat 769 dt 27.11.14 sr 18070881 relacion 27.11.14
  Spitali Shkoder (3333) MEDFAU Shkoder 2,796,000 2014-12-17 2014-12-18 48510130232014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore spitali shkoder likuj faty nr 18070951 dt 12.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEDFAU Tirane 961,380 2014-12-16 2014-12-18 326310130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT MIRMAB E PAJISJEVE MJEKS UP DT 04.09.14 RAPR 01.10.14 NJOF FTI 01.10.14 KONT 3814/10 DT 08.10.14 FAT 795 sr 18070906 t 03.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEDFAU Tirane 19,680,000 2014-12-17 2014-12-18 338010130492014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore qsut blerje aparturash kont ne vazhd 3678/1 dt 27.08.14 pv 09.12.14 fat 804 sr 18070915 dt 09.12.14 fh 54 dt 09.12.14
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEDFAU Tirane 405,972 2014-12-15 2014-12-16 74610130512014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SUSM SHEFQET NDROQI, sherbim aparaturash Up. 205 dt. 19.11.2014 vendim 214 dt. 25.11.2014 kontr. 779 dt. 27.11.2014 fat.797(18070908) dt. 10.12.2014 sit. 10.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEDFAU Tirane 769,104 2014-12-04 2014-12-04 289710130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT MIRMAB E PAJISJEVE MJEKS UP DT 04.09.14 RAPR 01.10.14 NJOF FTI 01.10.14 KONT 3814/10 DT 08.10.14 FAT 698 SR 18070809 DT 03.11.14 RELA C08.10.-31.10.2014
  Spitali Elbasan (0808) MEDFAU Elbasan 109,200 2014-12-02 2014-12-03 62610130162014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Spitali Civil Elbasan Riparim Autoklave
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEDFAU Tirane 12,840,000 2014-12-01 2014-12-02 2802110130492014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013049 QSUT FURNIM VENDOSJE APARATURA KONT 3678/1 DT 27.08.14 UP 4431 DT 26.06.14 NJOF FIT 4431/17 DT 18.08.14 FAT 701 dt 18070812 dt 03.11.14 fh 49 dt 03.11.14
  Sp. Sarande (3731) MEDFAU Sarande 152,876 2014-12-01 2014-12-01 42510130842014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes SHP MIREMBAJTJE NGA SPITALI SR
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEDFAU Tirane 1,771,352 2014-11-26 2014-11-27 62710130512014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SUSM SH Ndroqi MIRMB APARATURA vazhdim kontr. 546 dt. 29.08.2014 fat.757(18070869) dt. 25.11.2014 sit .25.11.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEDFAU Tirane 8,040,000 2014-11-26 2014-11-27 2699110130492014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013049 QSUT FURNIM VENDOSJE APARATURA KONT 3678/1 DT 27.08.14 UP 4431 DT 26.06.14 NJOF FIT 4431/17 DT 18.08.14 FAT 643 SR 180070753 DT 17.10.14 FH 40 DT 17.10.14
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEDFAU Tirane 2,781,446 2014-11-18 2014-11-18 57610130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUSM SH Ndroqi sherbim apaarturash kontrate ne vazhdim dt. 17.02.2014 fat 733(18070845) dt. 14.11.2014 sit. 14.11.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEDFAU Tirane 5,471,568 2014-11-07 2014-11-10 269910130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT mirmb paisje mjeksore vazhdim kontr.3694/1 dt. 29.08.2014 fat.684(18070795) dt.29.10.2014 relacion teknik 29.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEDFAU Tirane 5,836,339 2014-11-06 2014-11-07 265910130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT mirmb paisje mjeksore autorizim MSH 4352/5 dt. 20.08.2014 kontr.3694/1 dt. 29.08.2014 fat.595(15892855) dt. 29.09.2014 relacion teknik 28.09.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEDFAU Tirane 300,000 2014-11-06 2014-11-07 47510130512014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 SUSM SHEFQET NDROQI sherbim aparaturash PV EMERGJENCE NR.4 DT. 03.11.2014 FAT.706(18070817) DT. 03.11.2014
  Spitali Gjirokaster (1111) MEDFAU Gjirokaster 47,640 2014-11-05 2014-11-06 43710130182014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER RIPARIM PAISJE FAT NR 615 NR SER 15892875 DT 07.10.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) MEDFAU Tirane 1,714,212 2014-11-04 2014-11-05 45610130512014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013051 SUSM SHEFQET NDROQI sherbim aparaturash kontrate ne vazhdim 546 dt. 29.08.2014 fat.672(18070783) dt. 27.10.2014 situacion dt. 24.10.2014