Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All KLUB FUTBOLL SHKUMBINI All 1,876,000.00 5 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Peqin (0827) KLUB FUTBOLL SHKUMBINI Peqin 1,500,000 2014-08-05 2014-08-05 26621340012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit Trasferte Klubit Sporti nga Bashkia Peqin ne favor Klubi Futbollit Peqin
  Bashkia Peqin (0827) KLUB FUTBOLL SHKUMBINI Peqin 100,000 2014-07-16 2014-07-16 25921340012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit Trasferte klub sportit nga Bashkia Peqin ne favor Klubit Futbollit Shkumbini Peqin
  Bashkia Peqin (0827) KLUB FUTBOLL SHKUMBINI Peqin 60,000 2014-05-08 2014-05-08 15321340012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit Trasferte Klubit Sporti nga Bashkia Peqin ne favor Klubi Futbollit Peqin
  Bashkia Peqin (0827) KLUB FUTBOLL SHKUMBINI Peqin 116,000 2014-04-09 2014-04-10 12421340012014 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit Trasfert Klubit Futbollit nga Bashkia Peqin per muajin mars 2014 sipas list pageses
  Bashkia Peqin (0827) KLUB FUTBOLL SHKUMBINI Peqin 100,000 2014-03-24 2014-03-24 9821340012014 Te tjera transferime korrente Trasferte Klubit Sporti nga Bashkia Peqin ne favor Klubi Futbollit Peqin
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >