Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All FUFARMA All 106,874,531.00 106 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Spitali Kukes (1818) FUFARMA Kukes 47,080 2014-12-31 2014-12-31 71610130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria10940812dt 30.11.2014
  Spitali Shkoder (3333) FUFARMA Shkoder 1,063,970 2014-12-30 2014-12-31 52310130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 5075591 DT 12.07.2007,5075632 DT 03.08.2007,5075683,5075684 03.09.2007
  Sp. Gramsh (0810) FUFARMA Gramsh 254,811 2014-12-29 2014-12-30 49510130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.5075658.date:21.08.2007 nga Spitali Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) FUFARMA Gramsh 18,990 2014-12-29 2014-12-30 49410130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.5089464.date:03.12.2008 nga Spitali Gramsh
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FUFARMA Tirane 93,970 2014-12-26 2014-12-26 332610130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO NE VAZHD 4913/11 DT 12.11.14 FAT 244447 SR 122323114 DT 17.11.14 FH 4259 DT 17.11.14
  Materniteti Tirane (3535) FUFARMA Tirane 272,986 2014-12-22 2014-12-24 53610130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ M.GERALDINA, barna autorizim msh 1976 dt. 11.11.2014 kontr.1070/3 dt. 20.11.2014 fat.24521(122323186 dt. 18.11.2014 fh. 156 dt. 18.11.2014
  Sp. Laç (2019) FUFARMA Laç 72,000 2014-12-10 2014-12-19 38810130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore KOD INST 1013075 PAGUAR SHPENZIME PER ILACE FT NR 411023043 DT 12.02.2009
  Sp. Pogradec (1529) FUFARMA Pogradec 437,879 2014-12-15 2014-12-16 67910130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT=109377191 DT 13.11.2012
  Sp. Bulqize (0603) FUFARMA Bulqize 144,000 2014-12-12 2014-12-15 25410130652014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin FUFARMA per PO nr. 3966.
  Spitali Kukes (1818) FUFARMA Kukes 432,350 2014-12-11 2014-12-12 67910130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 5064384dt 31.08.2014
  Spitali Kukes (1818) FUFARMA Kukes 636,556 2014-12-11 2014-12-12 67810130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 5064394dt 05.09.2006
  Spitali Kukes (1818) FUFARMA Kukes 21,200 2014-12-11 2014-12-12 67710130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 862dt 31.08.2014
  Spitali Kukes (1818) FUFARMA Kukes 914,808 2014-12-11 2014-12-12 67510130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 67999752dt24.12.2009
  Sp. Kruje (0716) FUFARMA Kruje 313,500 2014-12-10 2014-12-11 56910130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 1243 ME NR SERIAL 5074904 DT 07.07.2005
  Sp. Kruje (0716) FUFARMA Kruje 229,738 2014-12-10 2014-12-11 56810130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 1004 ME NR SERIAL 5085741 DT 07.04.2005
  Sp. Kruje (0716) FUFARMA Kruje 239,540 2014-12-10 2014-12-11 57010130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 1283 ME NR SERIAL 5074947 DT 26.07.2005
  Sp. Kruje (0716) FUFARMA Kruje 216,990 2014-12-10 2014-12-11 57210130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 1366 ME NR SERIAL 5062551 DT 27.09.2005
  Sp. Kruje (0716) FUFARMA Kruje 323,520 2014-12-10 2014-12-11 56710130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 217 ME NR SERIAL 5085631 DT 02.03.2005
  Sp. Kruje (0716) FUFARMA Kruje 250,800 2014-12-10 2014-12-11 57110130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 1343 ME NR SERIAL 5085860 DT 31.08.2005
  Spitali Kukes (1818) FUFARMA Kukes 319,872 2014-12-10 2014-12-11 65310130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria 5064286dt07.08.2006