Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All EKSKLUZIV All 98,845,540.00 8 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) EKSKLUZIV Shkoder 2,110,716 2014-12-29 2014-12-30 39510060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 06436722 dt 14.11.2013,06436723 dt 14.12.2013
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) EKSKLUZIV Shkoder 3,583,904 2014-12-26 2014-12-29 36110060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 06436738 dt 24.11.2014,064336740 dt 14.12.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) EKSKLUZIV Shkoder 57,768,347 2014-12-22 2014-12-23 35210060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 06436712,06436714,06436715,06436718,06436721 dt 30.04.2013,30.05.2013,30.06.2013,30.09.2013,02.11.2013
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) EKSKLUZIV Shkoder 8,916,096 2014-11-11 2014-11-11 25110060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 06436729,06436730,06436731,06436733,06436736,dt 14.06.2014,14.07.2014,14.08.2014,14.09.2014.14.10.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) EKSKLUZIV Shkoder 2,338,608 2014-08-26 2014-08-26 17910060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 06436727 dt 14.04.2014, ft 06436728 dt 14.05.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) EKSKLUZIV Tirane 20,838,605 2014-06-30 2014-07-01 45610060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 4112 Dt 24.06.14 D.P. Venddimi Nr 8 Sit Nr. 10 Fat Nr.39 dt 30.09.10 ser 43137091 Kontrata ne Vazdim 3455/4 Dt 15.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) EKSKLUZIV Tirane 496,024 2014-06-30 2014-07-01 45710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 4112 Dt 24.06.14 D.P. Venddimi Nr 8 Sit Nr. 10 Fat Nr.39 dt 30.09.10 ser 43137091 Kontrata ne Vazdim 3455/4 Dt 15.06.2009
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) EKSKLUZIV Shkoder 2,793,240 2014-05-07 2014-05-08 6610060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR SHKODER LIKUJ FAT NR 0643672414.01.2014,06436725 14.02.2014,06436726 DT 14.03.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >