Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All BESMIRI All 1,523,939.00 12 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) BESMIRI Elbasan 23,868 2014-12-23 2014-12-23 16521090172014 Sherbim per ngrohje Qendra Soc Balashe gaz
  ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) BESMIRI Elbasan 110,062 2014-12-05 2014-12-05 15610940052014 Karburant dhe vaj Karburant Aluizni Elbasan
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) BESMIRI Elbasan 27,000 2014-11-24 2014-11-25 14621090172014 Sherbim per ngrohje Qendra Soc Balashe gaz i lenget
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) BESMIRI Elbasan 17,040 2014-10-10 2014-10-10 12221090172014 Sherbim per ngrohje Qendra Soc Balashe gaz
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) BESMIRI Elbasan 12,080 2014-08-20 2014-08-20 9721090172014 Sherbim per ngrohje Qendra Soc Balashe gaz
  Bashkia Elbasan (0808) BESMIRI Elbasan 100,210 2014-07-15 2014-07-16 43721090012014 Karburant dhe vaj Bashkia Elbasan karburant
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) BESMIRI Elbasan 49,387 2014-06-12 2014-06-13 14521090142014 Karburant dhe vaj Nd Sherb Publike benzine
  Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) BESMIRI Elbasan 370,000 2014-06-09 2014-06-10 8010130062014 Karburant dhe vaj karburant Sherbimi Paresor Elbasan
  Gjykata e rrethit Elbasan (0808) BESMIRI Elbasan 55,800 2014-05-14 2014-05-15 8010290162014 Karburant dhe vaj blerje karburant Gjykata
  Komuna Polis (0821) BESMIRI Librazhd 396,000 2014-04-03 2014-04-04 5825890012014 Karburant dhe vaj KOMUNA POLIS,BLERJE GAZOIL D1,
  Bashkia Elbasan (0808) BESMIRI Elbasan 337,000 2014-02-25 2014-02-26 9221090012014 Unspecified Bashkia Elbasan karburant
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) BESMIRI Elbasan 25,492 2014-02-18 2014-02-19 2621090172014 Unspecified Qendra Soc Balashe gaz i lenget 2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >