Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BERAT-KONFEKS All 1,963,933.00 9 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra e Punes Berat (0202) BERAT-KONFEKS Berat 208,618 2014-12-23 2014-12-23 16710250022014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes berat pagese sig.shoq. nxitje punesimi
  Zyra e Punes Berat (0202) BERAT-KONFEKS Berat 159,328 2014-12-23 2014-12-23 16610250022014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes berat pagese sig.shoq. nxitje punesimi
  Zyra e Punes Berat (0202) BERAT-KONFEKS Berat 368,280 2014-11-17 2014-11-18 14310250022014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes berat pagese sig.shoq. per nxitje punesimi tetor 2014
  Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) BERAT-KONFEKS Tirane 358,000 2014-11-10 2014-11-10 26110041312014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 231 agjensia shqiptare e zhvillimit fondi i inovacionit,urdher nr 279 dt 06.011.2014,marreveshje dt 22.07.2014,V.K.M nr 667 dt 28.09.2011
  Zyra e Punes Berat (0202) BERAT-KONFEKS Berat 220,106 2014-10-15 2014-10-15 11610250022014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes berat pagese sig.shoq. per nxitje punesimi shtator 2014
  Zyra e Punes Berat (0202) BERAT-KONFEKS Berat 215,016 2014-09-22 2014-09-23 10110250022014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes berat pagese sig.shoq te nxitje pumesimi
  Drejtoria Rajonale Tatimore Berat (0202) BERAT-KONFEKS Berat 123,965 2014-09-19 2014-09-22 301010042014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit drejtoria e tatimeve berat rimbursim tvsh 2014
  Zyra e Punes Berat (0202) BERAT-KONFEKS Berat 220,440 2014-08-14 2014-08-18 8810250022014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes berat pagese sig.shoq. per nxitje punesimi korrik 2014
  Zyra e Punes Berat (0202) BERAT-KONFEKS Berat 90,180 2014-07-10 2014-07-14 7010250022014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) zyra e punes berat pagese sig.shoq. te nxitje punesimi qershor 2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >