Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All ALKETA MELKO All 286,440.00 7 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Komuna Prig (1515) ALKETA MELKO Korçe 30,000 2014-12-19 2014-12-23 21025030012014 Sherbimet bankare KOMUNA PIRG SHPENZIME PER FESTE LIK FAT NR.6 DT.16.12.2014
  Universiteti Korce (1515) ALKETA MELKO Korçe 40,560 2014-07-21 2014-07-22 24610110462014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj UNIVERSITETI "FAN S. NOLI "KORCE SHPENZIME PRITJE PERCJELLJE LIK FAT NR.14 DT.15.07.2014
  Universiteti Korce (1515) ALKETA MELKO Korçe 47,760 2014-06-11 2014-06-12 18810110462014 Te tjera transferta tek individet UNIVERSITETI "FAN.S.NOLI" KORCE SHPENZIME TRAJNIME E KONFERENCA LIK FAT NR.6 DT.22.05.2014
  Universiteti Korce (1515) ALKETA MELKO Korçe 47,040 2014-04-07 2014-04-08 12210110462014 Posta dhe sherbimi korrier UNIVERSITETI"FAN S.NOLI"KORCE LIK FAT NR.2;3 DT 22.02.14;22.03.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >