Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All AKTOR SHOQERI ANONIME TEKNIKE All 13,072,259.00 4 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AKTOR SHOQERI ANONIME TEKNIKE Tirane 3,266,771 2014-05-15 2014-05-16 28710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.2697 dt 13.05.14 Sit Nr.3 dt 31.03.14 Ser 14120303 Kontrata ne Vazhdim Nr. 9218/11 Dt 27.04.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AKTOR SHOQERI ANONIME TEKNIKE Tirane 3,268,496 2014-04-11 2014-04-17 10910060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.1921 Dt 11.04.14 Sit Nr. 29 Fat Nr.127 Dt 12.12.2013 Ser 10292827 Kontrata ne Vazhdim Nr. 9218/11 Dt 27.04.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AKTOR SHOQERI ANONIME TEKNIKE Tirane 1,634,248 2014-04-11 2014-04-17 11010060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.1921 Dt 11.04.14 Sit Nr. 30 Fat Nr.40 dt 31.01.14 ser 10292840 Kontrata ne Vazhdim Nr. 9218/11 Dt 27.04.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) AKTOR SHOQERI ANONIME TEKNIKE Tirane 4,902,744 2014-04-07 2014-04-10 9710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.1774 Dt 07.04.14 Sit Nr. 28 Fat Nr.16 Dt 31.10.13 ser 10292816 Kontrata ne Vazhdim Nr. 9218/11 Dt 27.04.2011
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >