Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All AGI KONS All 43,858,231.00 5 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 816,126 2014-12-16 2014-12-17 81810120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 1012001, MIN KLUTURES, kont. ne vazhdim 3534 dt.05.08.14 ; kont shtese 4081 dt.12.09.14 ft.180 dt.01.11.14 seri 13010034 situaciin perf.31.10.14
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 5,591,071 2014-12-16 2014-12-17 81710120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 1012001, MIN KLUTURES, kont. ne vazhdim 3534 dt.05.08.14 ; kont shtese 4081 dt.12.09.14 ft.177 dt.31.10.14 seri 13010031 situaciin perf.11.12.14
  Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AGI KONS Tirane 63,000 2014-11-06 2014-11-06 41210940012014 Udhetim i brendshem MZHUT shp fjetje autor 16.09.2014 fat 401 13.10.2014 s 13010941
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 19,982,495 2014-10-27 2014-10-27 58910120012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1012001, MIN KLUTURES, Rikonstruksion MuzeuHistorik UP 183 dt.30.07.14 proc.1 dt.30.07.14; nr.2 dt.30.07.14 nj.fituesi 3532 dt.05.08.13 kont.3534 fdt.05.08.14 UP 236 dt.10.09.14 proc.4065 dt.11.09.14 ft.163 dt.30.09.14 shtese kont.4081 dt.2
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 17,405,539 2014-09-22 2014-09-23 46910120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 231-466 MIN KLUTURES rikonstruksion muzeu historik,up nr 183 dt 30.07.2014,proc nr 1,2,3530 dt 30.07.2014,05.08.2014,njofti fit nr 3532 d t05.08.2014,kontrate nr 3534 d t05.08.2044,fat nr 161 d t31.08.2014,seri 13010015,situacion nr 1 dt 31
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >