Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Klos (0808) All All 41,376,928.00 91 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Klos (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 999 2014-12-30 2014-12-31 15323900012014 Kontribute per sigurime shoqerore Komuna Klos sig shoqerorew K52905237W48101A
  Komuna Klos (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 529,900 2014-12-30 2014-12-31 15423900012014 Ndihme ekonomike Komuna Klos ndihma ekonomike
  Komuna Klos (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 6,815 2014-12-29 2014-12-29 15223900012014 Kontribute per sigurime shoqerore Komuna Klos sig shoqerorew K52905237W48101A
  Komuna Klos (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 498,000 2014-12-26 2014-12-29 15123900012014 Pagese paaftesie Komuna Klos ndihma invalid shperblim
  Komuna Klos (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 21,438 2014-12-22 2014-12-24 15023900012014 Posta dhe sherbimi korrier Komuna klos komision poste
  Komuna Klos (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 30,456 2014-12-22 2014-12-23 14923900012014 Elektricitet 2390001 Komuna Klos energji kontrat El 0C160032072537.El0C160089087254,EL0C160031072410,El0C150026083499.
  Komuna Klos (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,404,300 2014-12-18 2014-12-18 1423900012014 Pagese paaftesie Komuna Klos ndihma ekonomike
  Komuna Klos (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 509,380 2014-12-11 2014-12-11 14723900012014 Ndihme ekonomike Komuna Klos ndihma ekonomike
  Komuna Klos (0808) EDUART DUZHA Elbasan 127,000 2014-12-04 2014-12-05 14223900012014 Kancelari Komuna klos kancelari, materiale
  Komuna Klos (0808) BANKA CREDINS Elbasan 120,000 2014-12-04 2014-12-04 14123900012014 Grant per femije te lindur Komuna Klos shperblim lindje Vjollca Mema H15520013D
  Komuna Klos (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 27,559 2014-12-01 2014-12-02 13923900012014 Paga baze Komuna Klos paga Agron Sina
  Komuna Klos (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 289,124 2014-12-01 2014-12-02 14023900012014 Shtese page per funksionin Komuna Klos paga Agron Sina
  Komuna Klos (0808) IMAG Elbasan 417,360 2014-11-25 2014-11-26 13723900012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore Komuna klos pastrim perroi
  Komuna Klos (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,250,450 2014-11-25 2014-11-25 13823900012014 Ndihme ekonomike Komuna Klos invalid
  Komuna Klos (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 44,878 2014-11-18 2014-11-19 13623900012014 Elektricitet 2390001 Komuna klos energji kontrat 087254,072410,072537,083499
  Komuna Klos (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 13,826 2014-11-13 2014-11-14 13523900012014 Posta dhe sherbimi korrier Komuna klos shpenzim poste ndime
  Komuna Klos (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 12,566 2014-11-05 2014-11-06 PT12723900012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Komuna klos tatim keshilltar
  Komuna Klos (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 13,320 2014-11-05 2014-11-05 12923900012014 Shtese page per funksionin Komuna Klos paga Agron Sina
  Komuna Klos (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 515,040 2014-11-05 2014-11-05 12823900012014 Ndihme ekonomike Komuna Klos ndihma ekonomike
  Komuna Klos (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 291,788 2014-11-03 2014-11-03 12423900012014 Paga baze Komuna Klos paga Agron Sina