Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Funar (0808) All All 64,621,932.00 94 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Funar (0808) ERGI Elbasan 3,037,449 2014-12-29 2014-12-30 21423820012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve rikonstruksion asfaltim rruge Mollagjesh Krrabe e vogel Komuna Funar
  Komuna Funar (0808) YLLI HATILLARI Elbasan 9,960 2014-12-29 2014-12-30 21723820012014 Kancelari blerje dokumenti Komuna Funar
  Komuna Funar (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,239,000 2014-12-29 2014-12-30 22223820012014 Ndihme ekonomike shperblime ndihme paaftesi Bashkia Cerrik
  Komuna Funar (0808) LEONORA PACILI Elbasan 347,000 2014-12-29 2014-12-30 22023820012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Supervizim rruge Mollagjesh-Prroi Korre Komuna Funar
  Komuna Funar (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,444,140 2014-12-29 2014-12-30 22123820012014 Ndihme ekonomike ndihme paaftesi Komuna Funar
  Komuna Funar (0808) DASHAMIR PEQINI Elbasan 9,960 2014-12-29 2014-12-30 21623820012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve kolaudim Komuna Funar
  Komuna Funar (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 20,003 2014-12-29 2014-12-30 21923820012014 Posta dhe sherbimi korrier posta Komuna Funar
  Komuna Funar (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 32,756 2014-12-29 2014-12-30 21823820012014 Elektricitet 2382001 energji B50781 B62936 B242300618 B51877 Komuna Funar
  Komuna Funar (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,394,250 2014-12-18 2014-12-18 21523820012014 Pagese paaftesie paaftesi Komuna Funar
  Komuna Funar (0808) BANKA CREDINS Elbasan 95,000 2014-12-16 2014-12-17 20123820012014 Grant per femije te lindur shperblim lindje Komuna Funar
  Komuna Funar (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 147,840 2014-12-16 2014-12-17 20223820012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur tatim keshilltar Komuna Funar
  Komuna Funar (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,363,620 2014-12-16 2014-12-17 20323820012014 Ndihme ekonomike ndihme ekonomike Komuna Funar
  Komuna Funar (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,981,550 2014-12-05 2014-12-09 19923820012014 Pagese paaftesie paaftesi Komuna Funar
  Komuna Funar (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 303,336 2014-12-04 2014-12-05 19623820012014 Shtese page per funksionin paga Komuna Funar Xhemal Disha
  Komuna Funar (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 110,880 2014-12-04 2014-12-05 19823820012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur paga Komuna Funar Xhemal Disha
  Komuna Funar (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 45,545 2014-12-04 2014-12-05 19723820012014 Paga baze paga Komuna Funar Xhemal Disha
  Komuna Funar (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 28,892 2014-12-05 2014-12-05 20023820012014 Elektricitet 2382001 energji Komuna Funar
  Komuna Funar (0808) IMAG Elbasan 380,544 2014-11-25 2014-11-26 19523820012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore mirembajtje Komuna Funar
  Komuna Funar (0808) ARLIND MUCA Elbasan 86,400 2014-11-19 2014-11-20 19223820012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale materiale sherbimi Komuna Funar
  Komuna Funar (0808) SITEL-ALBANIA Elbasan 39,600 2014-11-19 2014-11-19 19323820012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri blerje cel Komuna Funar