Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Komuna Melan (0606) All All 50,992,069.00 161 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Komuna Melan (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 253,260 2014-12-30 2014-12-30 245 23460012014 Pagese paaftesie K,MELAN 2346001 pages paaftesie shperblim per 2014
  Komuna Melan (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 12,000 2014-12-26 2014-12-29 24623460012014 Udhetim i brendshem K,MELAN 2346001 djeta aparati dhjetor 2014
  Komuna Melan (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 967,614 2014-12-24 2014-12-26 24423460012014 Ndihme ekonomike K,MELAN 2346001 SHPERBLIM ND. EKONOMIKE
  Komuna Melan (0606) AJET CEMALLI Diber 40,000 2014-12-24 2014-12-26 24323460012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore K,MELAN 2346001 MIRM.OBJEKTI FAT NR 31 DATE 23.12.14
  Komuna Melan (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 66,100 2014-12-23 2014-12-24 24223460012014 Udhetim i brendshem K,MELAN 2346001 DJETA APARATI DHJETOR 2014
  Komuna Melan (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 13,400 2014-12-17 2014-12-18 24023460012014 Udhetim i brendshem K,MELAN 2346001djeta aparati nentor 2014
  Komuna Melan (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,118,159 2014-12-17 2014-12-18 23923460012014 Ndihme ekonomike K,MELAN 2346001 nd.ekonomike dhjetor 2014
  Komuna Melan (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 775 2014-12-16 2014-12-17 23823460012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur K,MELAN 2346001 SHERBIME POSTE
  Komuna Melan (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 30,000 2014-12-16 2014-12-17 23723460012014 Te tjera transferime korrente K,MELAN 2346001 ND.FATKEQESIE
  Komuna Melan (0606) SHULKU Diber 52,800 2014-12-15 2014-12-16 23323460012014 Karburant dhe vaj K,MELAN 2346001karburantfat nr 20 date 30.11.142014
  Komuna Melan (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 2,222 2014-12-15 2014-12-16 23223460012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur K,MELAN 2346001 telefon nentor 2014
  Komuna Melan (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,402,176 2014-12-15 2014-12-15 23423460012014 Pagese paaftesie K,MELAN 2346001 pages paaftesie dhjetor 2014 2014
  Komuna Melan (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,180,017 2014-12-15 2014-12-15 23523460012014 Ndihme ekonomike K,MELAN 2346001 nd.ekonomike nentor 2014
  Komuna Melan (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 20,100 2014-12-15 2014-12-15 23623460012014 Udhetim i brendshem K,MELAN 2346001 djeta aparati
  Komuna Melan (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 936 2014-12-11 2014-12-11 23023460012014 Posta dhe sherbimi korrier K,MELAN 2346001POSTA NENTOR 2014
  Komuna Melan (0606) ERALD-G (K36306784K) Diber 1,179,874 2014-12-10 2014-12-11 21623460012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime K,MELAN 2346001hartim proj. fat nr 15 date 12.11.14
  Komuna Melan (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 52,900 2014-12-11 2014-12-11 22923460012014 Udhetim i brendshem K,MELAN 2346001 DJETA APARATI
  Komuna Melan (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 460,126 2014-12-11 2014-12-11 21723460012014 Shtese page per funksionin K,MELAN 2346001 PAGA neto NENTOR 2014
  Komuna Melan (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 36,635 2014-12-11 2014-12-11 23123460012014 Elektricitet 2346001 K,MELAN 2346001ENERGJI C 100678,C100682.C10467
  Komuna Melan (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 14,500 2014-12-09 2014-12-09 22623460012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur K,MELAN 2346001 TATIM PAGA KESHILLTARE 2014