Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Qender (0606) All All 100,846,407.00 148 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Qender (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,935,000 2014-12-30 2014-12-30 22823450012014 Ndihme ekonomike komuna tomin lik shperbl nd ekon
  Komuna Qender (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 513,000 2014-12-30 2014-12-30 22923450012014 Pagese paaftesie komuna tomin lik shperblimi invalid
  Komuna Qender (0606) ARBEN LLESHI(L46726701V) Diber 59,990 2014-12-30 2014-12-30 23023450012014 Sherbime te tjera komuna tomin lik fat nr911dt 17.12.14
  Komuna Qender (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 100,000 2014-12-26 2014-12-29 23123450012014 Posta dhe sherbimi korrier komuna tomin lik posta
  Komuna Qender (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 39,090 2014-12-24 2014-12-24 22623450012014 Elektricitet 2345001 KOMUNA TOMIN LIK ENERGJI C58006C58007C57997
  Komuna Qender (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 3,225 2014-12-22 2014-12-23 22523450012014 Posta dhe sherbimi korrier KOMUNA TOMIN LIK FAT NR 718929998
  Komuna Qender (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 1,656 2014-12-22 2014-12-23 22123450012014 Kompensim per pa-aftesi te perkohshme per shkak te semundjes KOMUNA TOMIN TATIM SHPERBLIMI
  Komuna Qender (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 3,279,700 2014-12-19 2014-12-23 22723450012014 Pagese paaftesie ki=omuna tomin lik invalide djetor 2014
  Komuna Qender (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,008 2014-12-22 2014-12-23 22323450012014 Posta dhe sherbimi korrier KOMUNA TOMIN LIK FAT NR 566DT 29.10.14
  Komuna Qender (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 120,000 2014-12-22 2014-12-23 22223450012014 Te tjera transferime korrente KOMUNA TONIN LIKNDIHME E FATKEQESI
  Komuna Qender (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,983,700 2014-12-17 2014-12-17 22423450012014 Ndihme ekonomike KOMUNA TOMIN LIK ND EK DHJETOR 2014
  Komuna Qender (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 71,084 2014-12-17 2014-12-17 22023450012014 Kompensim per pa-aftesi te perkohshme per shkak te semundjes KOMUNA TOMIN lik shperblime personeli
  Komuna Qender (0606) EURALDI Diber 2,257,391 2014-12-15 2014-12-15 21023450012014 Sherbime te tjera komuna tomin lik vendim gjygji nr 390dt 28.10.13
  Komuna Qender (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 69,000 2014-12-11 2014-12-11 21923450012014 Udhetim i brendshem komuna tomin lik djeta
  Komuna Qender (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 27,855 2014-12-11 2014-12-11 21723450012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes komuna tomin lik tatim ne burim
  Komuna Qender (0606) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Diber 5,400 2014-12-04 2014-12-05 20823450012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes KOMUNA TOMIN lik sherb permbarimi zig
  Komuna Qender (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 591,915 2014-12-04 2014-12-05 20523450012014 Shtese page per funksionin KOMUNA TOMIN lik paga e shtesa nentor 2014
  Komuna Qender (0606) BANKA CREDINS Diber 245,295 2014-12-04 2014-12-05 20723450012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KOMUNA TOMIN lik paga e shtesa nentor 2014
  Komuna Qender (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 42,695 2014-12-04 2014-12-05 20623450012014 Paga baze KOMUNA TOMIN lik paga e shtesa nentor 2014
  Komuna Qender (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 2,788,150 2014-12-04 2014-12-05 20923450012014 Pagese paaftesie KOMUNA TOMIN lik paaftesi nentor 2014