Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kraste (0603) All All 10,129,993.00 4 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kraste (0603) ALB-LEAA Bulqize 7,029,993 2014-12-26 2014-12-29 0323210022014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) SH.A. Ujesjelles Sherbime Komunale Kraste (2321002) likujdim furnitorin ALB-LEAA per PO e planifikuar Shumevjeçare 4063 leshimi 1numer
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kraste (0603) HAJREDIN MURGU Bulqize 100,000 2014-12-26 2014-12-29 0423210022014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore SH.A. Ujesjelles Sherbime Komunale Kraste (2321002) likujdim furnitorin Hajredin Murgu per PO 4064
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kraste (0603) UJSJELLS - SHRBIME KOMUNALE KRAST - Bulqize 1,500,000 2014-10-20 2014-10-21 0223210022014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem SH.A. Ujesjelles Sherbime Komunale Kraste (2321002) likujdim subvencionin e ujit per vitin 2014(Paga, Sigurime,Materiale)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kraste (0603) UJSJELLS - SHRBIME KOMUNALE KRAST - Bulqize 1,500,000 2014-06-20 2014-06-20 0123210022014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem SH.A. Ujesjelles Sherbime Komunale Kraste (2321002) likujdim subvencionin e ujit per vitin 2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >