Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Bashkia Himare (3737) All All 203,159,651.00 236 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 30,000 2014-12-30 2014-12-31 26021600012014 Te tjera transferta tek individet B.HIMARE 2160001 SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION
  Bashkia Himare (3737) G J I K U R I A Vlore 5,700,000 2014-12-29 2014-12-30 25720160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2160001 B HIMARE RRJETI I UJESJELLSIT PALASE
  Bashkia Himare (3737) TODI VIDHAJ Vlore 310,680 2014-12-30 2014-12-30 25921600012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2160001 B HIMARE MALLRA TE NDRYSHEM
  Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 12,654,000 2014-12-30 2014-12-30 25821600012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2160001 B HIMARE SHETITORJA BUZE DETIT QEPARO
  Bashkia Himare (3737) TODI VIDHAJ Vlore 394,152 2014-12-29 2014-12-29 25121600012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2160001 B HIMARE Materjale zyre
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 252,000 2014-12-29 2014-12-29 25721600012014/ Pagese paaftesie 2160001 B HIMARE INVALID SHPERBLIM FUND VITI 2014
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 66,000 2014-12-29 2014-12-29 25621600012014/ Ndihme ekonomike 2160001 B HIMARE NDIHMA EKONOMIKE SHPERBLIM FUND VITI 2014
  Bashkia Himare (3737) TODI VIDHAJ Vlore 389,280 2014-12-29 2014-12-29 25321600012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2160001 B HIMARE Materjale per Paisje speciale
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 68,202 2014-12-24 2014-12-26 25521600012014 Ndihme ekonomike B.HIMARE NDIHMA EKONOMIKE DHJETOR
  Bashkia Himare (3737) ELKRI / SARANDE (J74818825K) Vlore 1,602,753 2014-12-24 2014-12-26 2542160012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2160001 B HIMARE REHABILITIM I FSHATIT KUDHES SITUACION PERFUNDIMTAR
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 1,940,811 2014-12-26 2014-12-26 25221600012014 Pagese paaftesie 2160001 B HIMARE NDIHMA EKONOMIKE INVALIDE DHJETOR 2014
  Bashkia Himare (3737) ALPHA BANK -- ALBANIA Vlore 66,412 2014-12-18 2014-12-19 24221600012014 Ndihme ekonomike 2160001 B HIMARE NDIHMA EKONOMIKE NENTOR 2014
  Bashkia Himare (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 19,134 2014-12-18 2014-12-19 24121600012014 Sherbime telefonike 2160001 B HIMARE FATURA NENTOR KLIENT 3100001752006
  Bashkia Himare (3737) TODI VIDHAJ Vlore 110,868 2014-12-19 2014-12-19 24421600012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2160001 B HIMARE MIREMBAJTJE RIPARIM KOMPJUTERA
  Bashkia Himare (3737) TODI VIDHAJ Vlore 466,800 2014-12-19 2014-12-19 24321600012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2160001 B HIMARE MALLRA KONSUMI
  Bashkia Himare (3737) ARTI DAKA 1 Vlore 390,000 2014-12-19 2014-12-19 25021600012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2160001 B HIMARE RIPARIM AUTOMJETI
  Bashkia Himare (3737) TODI VIDHAJ Vlore 406,632 2014-12-19 2014-12-19 24921600012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 2160001 B HIMARE KANCELERI
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 195,140 2014-12-15 2014-12-15 23821600012014 Udhetim i brendshem B.HIMARE 2160001 DJETA
  Bashkia Himare (3737) MANE/S Vlore 14,383,380 2014-12-15 2014-12-15 23421600012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2160001 B HIMARE SHETITORJA BUZE DETIT QEPARO FAT 05.12.2014
  Bashkia Himare (3737) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Vlore 85,000 2014-12-12 2014-12-15 23721600012014 Grant per femije te lindur B HIMARE 2160001 SHPERBLIM LINDJE