Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Orikum (3737) All All 7,000,000.00 8 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Orikum (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 79,020 2014-11-03 2014-11-04 0621580022014 Subvencione te tjera PAGAT KESHILLI MBIKQYRES QERSHOR-TETOR 2014 UJESJELLESI ORIKUM KODI 2158002
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Orikum (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 916,433 2014-11-03 2014-11-04 0421580022014 Subvencione te tjera PAGAT SHTATOR-TETOR 2014 UJESJELLESI ORIKUM KODI 2158002
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Orikum (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 22,500 2014-11-03 2014-11-04 0721580022014 Subvencione te tjera PAGAT KESHILLI MBIKQYRES QERSHOR-TETOR 2014 UJESJELLESI ORIKUM KODI 2158002
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Orikum (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 118,530 2014-11-03 2014-11-04 0521580022014 Subvencione te tjera PAGAT KESHILLI MBIKQYRES QERSHOR-TETOR 2014 UJESJELLESI ORIKUM KODI 2158002
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Orikum (3737) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Vlore 3,363,517 2014-11-03 2014-11-04 0821580022014 Subvencione te tjera 2158002 PAGESE ENERGJIE UJESJELLESI ORIKUM,RADHIME,TRAGJAS 2158002 KONTRATA B056876,B72522,B72521 JANAR-QERSHOR 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Orikum (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 91,663 2014-06-24 2014-06-24 03 2158002 2014 Subvencione te tjera PAGAT KESHILLI MBIKQYRES JANAR-PRILL 2014 UJESJELLESI ORIKUM KODI 2158002
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Orikum (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 16,314 2014-06-24 2014-06-24 02 2158002 2014 Subvencione te tjera PAGAT KESHILLI MBIKQYRES JANAR-MAJ 2014 UJESJELLESI ORIKUM KODI 2158002
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Orikum (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 2,392,023 2014-06-23 2014-06-23 01 2158002 2014 Subvencione te tjera PAGAT JANAR-MAJ 2014 UJESJELLESI ORIKUM KODI 2158002
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >