Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kelcyre (1128) All All 1,902,652.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kelcyre (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 171,101 2014-12-23 2014-12-24 1021540022014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2154002 UJESJELLESI KELCYRE FAT NR 610760692 NR KONT GJ1H070024025409 PRILL 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kelcyre (1128) MUHAREM HALILI Permet 75,000 2014-11-07 2014-11-07 0421540022014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem UJESJELLES KELCYRE BLERJE KLORI FAT NR 26 DT 06.11.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kelcyre (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 379,731 2014-10-30 2014-10-30 0221540022014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2154002 UJESJELLES FAT NR 609684240,610760692,609400303,616335110 NR KONT H-025409,H-025654 SHTATOR 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kelcyre (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 276,820 2014-10-30 2014-10-30 0321540022014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem PAGA UJESJELLESI KELCYRE MUAJI SHTATOR 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Kelcyre (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 1,000,000 2014-06-25 2014-06-26 0121540022014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2154002 UJESJELLESI KELCYRE FAT NR 606947349,608151483,609400303NR KONTH-025654 FAT NR 607351020,608517376,609684240 KONT NR H-025025409 JANAR - MARS 2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >