Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Divjake (0922) All All 5,000,000.00 5 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Divjake (0922) "UJESJELLES - KANALIZIME" SHA DIVJAKE Lushnje 1,788,977 2014-10-28 2014-10-29 521470022014 Subvencione te tjera "UJSJ.-KANALIZ."DIVJAKE 2147002 SA XH.PER LIK.PAGA TE PUNONJESVE SIPAS LISTPAGESAVE KORRIK,GUSHT,SHTATOR 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Divjake (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 1,211,023 2014-10-28 2014-10-28 421470022014 Subvencione te tjera 2147002 ND.JA UJSJ.DIVJAKE 2147002 SA XH.PER LIK.FATURA EN.EL. QERSHOR-GUSHT 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Divjake (0922) UJESJELLESI DIVJAKE Lushnje 300,529 2014-06-25 2014-06-25 321470022014 Subvencione te tjera ND.JA UJSJ.DIVJAKE 2147002 SA XH.PER LIK.PAGA TE PUNONJESVE SIPAS LISTPAGESAVE MARS 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Divjake (0922) UJESJELLESI DIVJAKE Lushnje 48,000 2014-06-25 2014-06-25 221470022014 Subvencione te tjera ND.JA UJSJ.DIVJAKE 2147002 SA XH.PER LIK.FATURE SHPENZIM OPERATIV
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Divjake (0922) CEZ SHPERNDARJE Lushnje 1,651,471 2014-06-25 2014-06-25 121470022014 Subvencione te tjera 2147002 2147001 ND.JA UJSJ.DIVJAKE 2147002 SA XH.PER LIK.FATURA EN.EL. JANAR-MAJ 2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >