Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Divjake (0922) All All 5,000,000.00 5 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Divjake (0922) "UJESJELLES - KANALIZIME" SHA DIVJAKE Lushnje 1,788,977 2014-10-28 2014-10-29 521470022014 Subvencione te tjera "UJSJ.-KANALIZ."DIVJAKE 2147002 SA XH.PER LIK.PAGA TE PUNONJESVE SIPAS LISTPAGESAVE KORRIK,GUSHT,SHTATOR 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Divjake (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 1,211,023 2014-10-28 2014-10-28 421470022014 Subvencione te tjera 2147002 ND.JA UJSJ.DIVJAKE 2147002 SA XH.PER LIK.FATURA EN.EL. QERSHOR-GUSHT 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Divjake (0922) UJESJELLESI DIVJAKE Lushnje 300,529 2014-06-25 2014-06-25 321470022014 Subvencione te tjera ND.JA UJSJ.DIVJAKE 2147002 SA XH.PER LIK.PAGA TE PUNONJESVE SIPAS LISTPAGESAVE MARS 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Divjake (0922) UJESJELLESI DIVJAKE Lushnje 48,000 2014-06-25 2014-06-25 221470022014 Subvencione te tjera ND.JA UJSJ.DIVJAKE 2147002 SA XH.PER LIK.FATURE SHPENZIM OPERATIV
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Divjake (0922) CEZ SHPERNDARJE Lushnje 1,651,471 2014-06-25 2014-06-25 121470022014 Subvencione te tjera 2147002 2147001 ND.JA UJSJ.DIVJAKE 2147002 SA XH.PER LIK.FATURA EN.EL. JANAR-MAJ 2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >