Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) All All 3,827,599.00 34 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 337,500 2014-04-04 2014-04-07 10/21420022014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SH/MIREMBAJTE KOMUNALAJ TEP
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) TETEM MUÇOBEGA Tepelene 142,000 2014-03-26 2014-03-27 9/21420022014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore detyrim i 2011 komunalaja
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) SKENDERI G Tepelene 228,000 2014-03-26 2014-03-27 8/21420022014 Karburant dhe vaj ft nr 389/t dt 25.03.2014 komunalja
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) ZEMANI Tepelene 32,400 2014-03-13 2014-03-13 8/21420022014 Unspecified DETYRIM I PRAPAMBETUR KOMUNALAJA TEP
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) ZEMANI Tepelene 20,000 2014-03-13 2014-03-13 7/21420022014 Unspecified DERTYRIM I PRAPAMBETUR KOMUNALJA TEP
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 217,300 2014-03-13 2014-03-13 6/21420022014 Unspecified KOMUNALE TEPELENE
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) SKENDERI G Tepelene 77,916 2014-03-11 2014-03-11 5/21420022014 Unspecified BASHKI TEPELENE FT NR T-353/11.03.2014
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 95,500 2014-03-05 2014-03-06 5/21420022014 Unspecified NDERMARJE KOMUNALE(MIREMBAJTJE)
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) MERJEME HALILI Tepelene 330,000 2014-02-27 2014-02-28 3/21420022014 Unspecified DETYRIM I VITEVE TE KALUARA KOMUNALJA
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) DEGA TATIMEVE TEPELENE Tepelene 213,443 2014-02-27 2014-02-28 4/21420022014. Unspecified SIG SHOQ KOMUNALJA TEPELENE
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 26,196 2014-02-25 2014-02-26 23/21420022014 Unspecified paga komuna;lja tep
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) GENTIAN SALA Tepelene 24,500 2014-02-21 2014-02-24 16/21420022014 Unspecified KOMUNALAJ TEPELENE DETYRIM TE VITEVE TE KALUAR
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) AGIM BACA Tepelene 10,000 2014-02-21 2014-02-24 23/21420022014 Unspecified KOMUNALJA TEP DETYRIM I VITIT TE KALUAR
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) PILO PRIFTI Tepelene 60,000 2014-02-21 2014-02-24 23/21420022012 Unspecified KOMUNALJA TEP
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) SKENDERI G Tepelene 172,140 2014-02-24 2014-02-24 1/21420022014 Unspecified KOMUNALAJA TEPELENE
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) MERJEME HALILI Tepelene 20,000 2014-02-21 2014-02-24 20/21420022014 Unspecified KOMUNALJA DETYRIM I VITIT TE KALUAR
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) MERJEME HALILI Tepelene 10,000 2014-02-21 2014-02-24 22/21420022014 Unspecified KOMUNALJA TEP
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) SAZAN SULA Tepelene 153,360 2014-02-24 2014-02-24 2/21420022014 Unspecified KOMUNALJA TEPELENE
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 133,200 2014-02-20 2014-02-21 18/21420022014. Unspecified PAGA DHJETOR 2013 KOMUNALAJA
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 269,760 2014-02-20 2014-02-21 19/21420022014 Unspecified PAGA DHJETOR 2013 KOMUNALAJA