Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) All All 3,827,599.00 34 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 337,500 2014-04-04 2014-04-07 10/21420022014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SH/MIREMBAJTE KOMUNALAJ TEP
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) TETEM MUÇOBEGA Tepelene 142,000 2014-03-26 2014-03-27 9/21420022014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore detyrim i 2011 komunalaja
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) SKENDERI G Tepelene 228,000 2014-03-26 2014-03-27 8/21420022014 Karburant dhe vaj ft nr 389/t dt 25.03.2014 komunalja
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) ZEMANI Tepelene 32,400 2014-03-13 2014-03-13 8/21420022014 Unspecified DETYRIM I PRAPAMBETUR KOMUNALAJA TEP
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) ZEMANI Tepelene 20,000 2014-03-13 2014-03-13 7/21420022014 Unspecified DERTYRIM I PRAPAMBETUR KOMUNALJA TEP
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) AGIM TAIP MUCOBEGA Tepelene 217,300 2014-03-13 2014-03-13 6/21420022014 Unspecified KOMUNALE TEPELENE
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) SKENDERI G Tepelene 77,916 2014-03-11 2014-03-11 5/21420022014 Unspecified BASHKI TEPELENE FT NR T-353/11.03.2014
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 95,500 2014-03-05 2014-03-06 5/21420022014 Unspecified NDERMARJE KOMUNALE(MIREMBAJTJE)
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) MERJEME HALILI Tepelene 330,000 2014-02-27 2014-02-28 3/21420022014 Unspecified DETYRIM I VITEVE TE KALUARA KOMUNALJA
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) DEGA TATIMEVE TEPELENE Tepelene 213,443 2014-02-27 2014-02-28 4/21420022014. Unspecified SIG SHOQ KOMUNALJA TEPELENE
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 26,196 2014-02-25 2014-02-26 23/21420022014 Unspecified paga komuna;lja tep
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) GENTIAN SALA Tepelene 24,500 2014-02-21 2014-02-24 16/21420022014 Unspecified KOMUNALAJ TEPELENE DETYRIM TE VITEVE TE KALUAR
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) AGIM BACA Tepelene 10,000 2014-02-21 2014-02-24 23/21420022014 Unspecified KOMUNALJA TEP DETYRIM I VITIT TE KALUAR
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) PILO PRIFTI Tepelene 60,000 2014-02-21 2014-02-24 23/21420022012 Unspecified KOMUNALJA TEP
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) SKENDERI G Tepelene 172,140 2014-02-24 2014-02-24 1/21420022014 Unspecified KOMUNALAJA TEPELENE
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) MERJEME HALILI Tepelene 20,000 2014-02-21 2014-02-24 20/21420022014 Unspecified KOMUNALJA DETYRIM I VITIT TE KALUAR
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) MERJEME HALILI Tepelene 10,000 2014-02-21 2014-02-24 22/21420022014 Unspecified KOMUNALJA TEP
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) SAZAN SULA Tepelene 153,360 2014-02-24 2014-02-24 2/21420022014 Unspecified KOMUNALJA TEPELENE
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tepelene 133,200 2014-02-20 2014-02-21 18/21420022014. Unspecified PAGA DHJETOR 2013 KOMUNALAJA
  Nd-ja Komunale Banesa (1134) RAIFFEISEN BANK SH.A Tepelene 269,760 2014-02-20 2014-02-21 19/21420022014 Unspecified PAGA DHJETOR 2013 KOMUNALAJA