Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) All All 35,435,892.00 114 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) BLINISHTA Shkoder 357,240 2014-12-30 2014-12-31 19521410372014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER FAT 16371174 DT 24.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Shkoder 58,800 2014-12-30 2014-12-31 19421410372014 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER FAT 13643756 DT 26.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) NIKA Shkoder 144,000 2014-12-30 2014-12-31 19321410372014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER FAT 19467160 DT 23.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 167,528 2014-12-29 2014-12-30 19921410372014 Elektricitet 2141037 QENDRA ZHVILLIMIT SHKODER KODI SH2A010078030026 FAT 618650207, 613923005 DT 30.11.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 414,114 2014-12-29 2014-12-30 19221410372014 Uje QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER FAT 3364278 DT 30.11.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) BARDHI H & B Shkoder 122,153 2014-12-22 2014-12-23 19021410372014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER FAT 16726619, 16726615, 16726614 DT 16.12.2014 FAT 16726596, 16726595 DT 05.12.2014 FAT 16726580 DT 27.11.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) "SHKAMBI A" Shkoder 21,120 2014-12-22 2014-12-23 18921410372014 Sherbim per ngrohje QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER FAT 18257519 DT 12.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) BLINISHTA Shkoder 82,800 2014-12-22 2014-12-23 17121410372014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER FAT 16371167 DT 22.11.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) "SHKAMBI A" Shkoder 1,033,368 2014-12-22 2014-12-23 18321410372014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER FAT 18257526, 27, 28 DT 15.12.2014, FAT 18257521, 20 DT 12.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) BLINISHTA Shkoder 81,600 2014-12-22 2014-12-23 17921410372014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER FAT 16371171 DT 01.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) SOKOL ALIBALI Shkoder 121,500 2014-12-19 2014-12-22 18121410372014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER FAT 6081067 DT 15.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) BAHRI VATHEJ Shkoder 97,000 2014-12-16 2014-12-17 18021410372014 Pjese kembimi, goma dhe bateri QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER FAT 5374845 DT 15.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) MARKU-N Shkoder 164,400 2014-12-11 2014-12-12 17721410372014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER fature nr 07605518-30.11.2014-07605523-04.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 47,000 2014-12-11 2014-12-12 17821410372014 Sherbime te tjera QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER LULZIM BRAQI NR KARTE H10403091O NR CEKU 5000059638 DATE 10.12.2014 PAGESE MUJORE PER FEMIJE
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) "SHKAMBI A" Shkoder 625,056 2014-12-11 2014-12-12 17621410372014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER fature 1825710 nr 25.11.2014-1825711-25.11.2014-1825712-25.11.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) "K.M.KONTRUKSION" Shkoder 271,200 2014-12-11 2014-12-12 18021410372014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER fature nr 18017912 DT 27.11.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 1,503,719 2014-12-01 2014-12-02 17221410372014 Paga baze QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER PAGA NENTOR 2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 47,217 2014-12-01 2014-12-02 17321410372014 Shtese page per pune jashte orarit QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER PAGAT
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 207,247 2014-12-01 2014-12-02 17421410372014 Shtese page per pune jashte orarit QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER PAGA NENTOR 2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 63,704 2014-12-01 2014-12-02 17521410372014 Shtese page per vjetersi ne pune QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER PAGA NENTOR 2014