Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) All All 1,199,985.00 9 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) ADRIAN KRISTANI Permet 200,000 2014-12-17 2014-12-18 0921350072014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj UJESJELLESI LIKUJDIM FAT PER BLERJE ELEKTROPOMPE SIPAS FAT NR 159 DT 11.08.2014 DHE FH NR 72 DT 11.08.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 30,916 2014-11-24 2014-11-25 0821350072014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2135007 UJESJELLESI PERMET FAT NR 617932718,616984339,617932710 NR KONT F-021141,018289,016650 TETOR 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 34,508 2014-10-22 2014-10-23 0721350072014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2135007 UJESJELLESI FAT NR 616745303,616334685,616334691,616334690,616745302,616393679,616334816 KONT F-016550,018194,018289,019550,019544,021141,017992 SHTATOR 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 7,632 2014-10-03 2014-10-03 0621350072014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2135007 UJESJELLESI FAT NR 611992802,612817054,613984029,615257311 KONT GJ1F060113017992MAJ - GUSHT 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 39,144 2014-09-26 2014-09-29 0521350072014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2135007 UJESJELLESI FAT NR 615065970,615065853,615065854,615065855,615565193,615065973 NR KONT F-016550,F-018194,F-018289,F-019550,F-019544,F-021141 GUSHT 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 552,303 2014-09-22 2014-09-22 0421350072014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2135007 UJESJELLESI PERMET FAT NR 613924980,614386350,613924859,613924961,613924862,613995183,614386352 NR KONT F-016650,F-016093,F-018289,F-019950,F-019544,F-021141 KORRIK 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 244,587 2014-08-21 2014-08-22 0321350072014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2135007 UJESJELLESI PERMET FAT NR 612840255NR KONT F-016550,612836349NR KONTF-018194,613208379NR KONTF-016093,612839910NR KONT F-018289,612839911NR KONTF-019550,612836444NR KONTF-018544,612840261NR KONTG-021141 QERSHOR 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 50,585 2014-06-27 2014-06-30 0221350072014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2135007 UJESJELLESI PERMET FAT NR 610372412,610071658,610763404,610072591,610473147,610072592,610760562,610763445 NR KONT F-16550,F-18194,F-16093,F-18289,F-19589,F-19550,F-19544,F-21141 PRILL 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 40,310 2014-06-26 2014-06-27 0121350072014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2135007 UJESJELLESI PERMET FAT NR 611632455,611628802,611632408,611632113,612033388,611632112,611628894,611632461 KONT F-16650,F18194,F-16093,F-18029,F-19589,F-19550,F-19544,F-21141 MAJ 2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >