Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) All All 1,199,985.00 9 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) ADRIAN KRISTANI Permet 200,000 2014-12-17 2014-12-18 0921350072014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj UJESJELLESI LIKUJDIM FAT PER BLERJE ELEKTROPOMPE SIPAS FAT NR 159 DT 11.08.2014 DHE FH NR 72 DT 11.08.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 30,916 2014-11-24 2014-11-25 0821350072014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2135007 UJESJELLESI PERMET FAT NR 617932718,616984339,617932710 NR KONT F-021141,018289,016650 TETOR 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 34,508 2014-10-22 2014-10-23 0721350072014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2135007 UJESJELLESI FAT NR 616745303,616334685,616334691,616334690,616745302,616393679,616334816 KONT F-016550,018194,018289,019550,019544,021141,017992 SHTATOR 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 7,632 2014-10-03 2014-10-03 0621350072014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2135007 UJESJELLESI FAT NR 611992802,612817054,613984029,615257311 KONT GJ1F060113017992MAJ - GUSHT 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 39,144 2014-09-26 2014-09-29 0521350072014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2135007 UJESJELLESI FAT NR 615065970,615065853,615065854,615065855,615565193,615065973 NR KONT F-016550,F-018194,F-018289,F-019550,F-019544,F-021141 GUSHT 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 552,303 2014-09-22 2014-09-22 0421350072014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2135007 UJESJELLESI PERMET FAT NR 613924980,614386350,613924859,613924961,613924862,613995183,614386352 NR KONT F-016650,F-016093,F-018289,F-019950,F-019544,F-021141 KORRIK 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 244,587 2014-08-21 2014-08-22 0321350072014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2135007 UJESJELLESI PERMET FAT NR 612840255NR KONT F-016550,612836349NR KONTF-018194,613208379NR KONTF-016093,612839910NR KONT F-018289,612839911NR KONTF-019550,612836444NR KONTF-018544,612840261NR KONTG-021141 QERSHOR 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 50,585 2014-06-27 2014-06-30 0221350072014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2135007 UJESJELLESI PERMET FAT NR 610372412,610071658,610763404,610072591,610473147,610072592,610760562,610763445 NR KONT F-16550,F-18194,F-16093,F-18289,F-19589,F-19550,F-19544,F-21141 PRILL 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Permet (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 40,310 2014-06-26 2014-06-27 0121350072014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2135007 UJESJELLESI PERMET FAT NR 611632455,611628802,611632408,611632113,612033388,611632112,611628894,611632461 KONT F-16650,F18194,F-16093,F-18029,F-19589,F-19550,F-19544,F-21141 MAJ 2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >