Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Bashkia Permet (1128) All All 174,694,998.00 470 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Permet (1128) SOKOL RROKAJ Permet 21,600 2014-12-30 2014-12-31 54421350012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) MARJETA MUKE Permet 12,000 2014-12-30 2014-12-31 54621350012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin AKTIVITET B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) FOTAQ DONI Permet 11,000 2014-12-30 2014-12-31 54821350012014 Udhetim i brendshem TR.SPORTI B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) GJERGJI PATOKU Permet 25,000 2014-12-30 2014-12-31 54921350012014 Udhetim i brendshem TR.SPORTI B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) MARJETA MUKE Permet 8,880 2014-12-30 2014-12-31 54421350012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin AKTIVITET B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) GJERGJI PATOKU Permet 26,000 2014-12-30 2014-12-31 54721350012014 Udhetim i brendshem TR.SPORTI B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 7,200 2014-12-30 2014-12-31 55021350012014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin AKTIVITET B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 29,287 2014-12-29 2014-12-30 54221350012014 Sherbime telefonike TEL.KL.310001814338 F.NENTOR 2014 B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 2,150 2014-12-29 2014-12-30 54321350012014 Sherbime telefonike TEL.KL.310001814338 F.NENTOR 2014 B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 153,000 2014-12-29 2014-12-30 54121350012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat TRAJTIM USHQIMOR B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 486,690 2014-12-26 2014-12-29 53921350012014 Ndihme ekonomike ND.EK. B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) H.E.L.D.I - CONSTRUCTION Permet 18,041,136 2014-12-29 2014-12-29 54021350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIK.SHK.N.BULKA M112061 B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) EUROSTIL Permet 4,548,308 2014-12-29 2014-12-29 53521350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BANESA K.EGJYPTIAN M940031 B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 100,000 2014-12-26 2014-12-29 53021350012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi F.REZERVE B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 498,000 2014-12-26 2014-12-29 53321350012014 Pagese paaftesie SHPERBLIM P.PAAFTESI B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 1,300 2014-12-26 2014-12-29 53821350012014 Ndihme ekonomike ND.EK. B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Permet 441,273 2014-12-26 2014-12-29 52921350012014 Elektricitet 2135001 EL.F.NENTOR 2014 F16085,16385,16386,16548,16608,16799,16800,16801,16802,16804,16805,17058,17059,17060,17607,18044,18046,18047,18057,18058,18071,18188,18189,18191,182287,18499,1919118,19380,19471,19481,19452,19495,B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 3,700,775 2014-12-26 2014-12-29 53621350012014 Pagese paaftesie P.PAAFTESI B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 456,000 2014-12-26 2014-12-29 53221350012014 Ndihme ekonomike SHPERBLIM nd.ek. B.PERMET
  Bashkia Permet (1128) ALTEK KONSTRUKSION Permet 17,360,226 2014-12-24 2014-12-26 52721350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIK.TR.QENDER M991271 B.PERMET