Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) All All 9,778,223.00 48 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mallakaster 1,597 2014-12-16 2014-12-16 118 2131010 2014 Elektricitet 2131010 PAGESE PER OSHEE NGA SEKTORI E PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mallakaster 14,000 2014-12-12 2014-12-12 112 2131010 2014 Paga baze 2131010 PAGESE PER OSHEE (NGALESA NE PAGE) NGA SEKTORI E PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mallakaster 604 2014-12-04 2014-12-05 109 2131010 2014 Elektricitet 2131010 PAGESE PER OSHEE NGA SEKTORI E PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH FAT.TETOR KODI KLIENTIT F129571
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) "ERI" Mallakaster 218,401 2014-12-05 2014-12-05 110 2131010 2014 Karburant dhe vaj PAGESE PER ERI SHPK NGA SEKTORI I PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 672,587 2014-12-04 2014-12-04 111 2131010 2014 Paga baze PAGESE PER PAGA PER SEKTORIN E PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) "ERI" Mallakaster 214,800 2014-11-20 2014-11-20 108 2131010 2014 Karburant dhe vaj PAGESE PER ERI NGA SEKTORI I PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) HEKURAN VELIAJ Mallakaster 190,000 2014-11-19 2014-11-19 107 2131010 2014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes PAGESE PER HEKURAN VELIAJ NGA SEKTORI I PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mallakaster 16,000 2014-11-06 2014-11-06 101 2131010 2014 Paga baze 2131010 PAGESE PER OSHEE (NGALESA NE PAGE) NGA SEKTORI E PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 666,707 2014-11-06 2014-11-06 100 2131010 2014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGESE PER PAGA PER SEKTORIN E PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) "ERI" Mallakaster 218,400 2014-10-27 2014-10-28 86 2131010 2014 Karburant dhe vaj PAGESE PER ERI SHPK NGA SEKTORI I PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mallakaster 114 2014-10-27 2014-10-28 92 2131010 2014 Elektricitet 2131010 PAGESE PER OSHEE NGA SEKTORI E PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) NEXHAT MEHONIQI (L03202402E) Mallakaster 22,134 2014-10-15 2014-10-16 80 2131010 2014 Kancelari PAGESE PER NEXHAT MEHONIQI NGA SEKTORI I PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) BANKA CREDINS Mallakaster 616,166 2014-10-01 2014-10-02 70 2131010 2014 Shtese page per funksionin PAGESE PER PAGA PER SEKTORIN E PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mallakaster 16,000 2014-10-01 2014-10-02 71 2131010 2014 Paga baze 2131010 PAGESE PER SHLYERJE DEBIE NDALESE NE PAGA NGA SEKTORI E PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Mallakaster 340 2014-09-29 2014-09-30 75 2131010 2014 Elektricitet 2131010 PAGESE PER OSHEE NGA SEKTORI E PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH MUAJI GUSHT KODI KLIENTIT F11F140002129571
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) EDUART CAUSHAJ Mallakaster 17,040 2014-09-29 2014-09-30 74 2131010 2014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim PAGESE PER EDUART CAUSHAJ NGA SEKTORI I PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) SADIKU SH.P.K. Mallakaster 44,640 2014-09-24 2014-09-24 73 2131010 2014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim PAGESE PER SADIKU SHPK NGA SEKTORI I PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) "ERI" Mallakaster 218,402 2014-09-18 2014-09-19 72 2131010 2014 Karburant dhe vaj 2131010 PAGESE PER ERI SHPK NGA SEKTORI E PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) "ERI" Mallakaster 218,400 2014-08-22 2014-08-22 60 2131010 2014 Karburant dhe vaj PAGESE PER ERI NGA SEKTORI I PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) XHEVAIR ALIMERKAJ Mallakaster 30,000 2014-08-20 2014-08-21 68 2131010 2014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit PAGESE PER XHEVAIR ALIMERKAJ NGA SEKTORI I PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH