Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) All All 51,111,859.00 149 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) NATASHA DERVISHI Lushnje 9,850 2014-12-29 2014-12-31 19021290112014. Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2129011Qendra Kulturore per sa lik.shkrime adezive per muzeun fat.nr.35 dt.18.12.2014,ur.prok.nr.35 dt.18.11.2014,procesverbal i prok.me vlere nen 10.000leke dt.18.11.2014
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) KLUBI I FUTBOLLIT LUSHNJA 1930 Lushnje 280,000 2014-12-30 2014-12-31 19121290012014 Subvencione te tjera 2129011 Qendra Kulturore subvencion sipas V.K.Bashkiak Lushnje nr 61 dt 06.09.2013 per honorare,sigurime dhe rroga dhjetor 2014 KF Lushnja 1930
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) NATASHA DERVISHI Lushnje 9,900 2014-12-29 2014-12-31 19021290112014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2129011Qendra Kulturore per sa lik.toner printeri fat.nr.34 dt.18.12.2014,ur.prok.nr.34 dt.18.12.2014,procesverbal i prok.me vlere nen 10.000leke dt.18.12.2014
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) ARTAN PUKA Lushnje 400,000 2014-12-29 2014-12-31 19121290112014 Sherbime te tjera 2129011Qendra Kulturore per sa lik.projekt kulturor tabloja tradicionale naten e vitit te ri,fat.nr.17 dt.26.12.2014
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) NATASHA DERVISHI Lushnje 9,900 2014-12-29 2014-12-31 18621290112014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2129011Qendra Kulturore per sa lik.kartela lexuesi per biblioteken fat.nr.126 dt.16.12.2014,ur.prok.nr.37 dt.16.12.2014,procesverbal i prok.me vlere nen 10.000leke dt.16.12.2014
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) KOHA EKSPRES Lushnje 75,000 2014-12-29 2014-12-29 18921290112014 Udhetim i brendshem 2129011Qendra Kulturore per sa lik.transport i nxenesve te shkolles "18 Tetori" Lushnje-Kosove dhe kthim fat.nr.39 dt.24.11.2014,ur.prok.nr.33 dt.18.11.2014
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 17,630 2014-12-24 2014-12-24 18821290112014 Elektricitet 2129011 Qendra Kulturore Lushnje lik kontrata E109654,E104809,E105389,E110889 nentor 2014
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) LEONARD BILO Lushnje 50,000 2014-12-16 2014-12-17 18521290112014 Sherbime te tjera 2129011 Qendra Kulturore blerje materiale per botimin e librit fat.nr.02 dt.19.11.2014,VKB nr.62 dt.25.11.2014
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) LADI JESHILI Lushnje 20,000 2014-12-12 2014-12-16 18421290112014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina 2129011Qendra Kulturore oagese 5% te makines me targa AA38EL fat.54 dt.20.09.2012
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) "ZERI QYTETAR" Lushnje 400,000 2014-12-10 2014-12-10 17921290112014 Sherbime te tjera 2129011 Qendra Kulturore projekt kulturor festat e 28-29 nentorit fat.13 dt.02.12.2014 urdh.kryatarit nr. 221 dt.24.12.2014
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) ARTAN PUKA Lushnje 200,000 2014-12-10 2014-12-10 18021290112014 Sherbime te tjera 2129011 Qendra Kulturore Projekt kulturor festivalit kombetar kenges qytetare ne Elbasan fat.11 dt.08.12.2014,urdh.kryatarit nr.218 dt.14.11.2014
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) KLUBI I FUTBOLLIT LUSHNJA 1930 Lushnje 2,235,000 2014-12-03 2014-12-03 17821290012014 Subvencione te tjera 2129011 Qendra Kulturore subvencion sipas V.K.Bashkiak Lushnje nr 61 dt 06.09.2013 per honorare,sigurime dhe rroga nentor KF Lushnja 1930
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 113,090 2014-12-02 2014-12-02 176212900112014 Shtese page per funksionin 2129011 Qendra Kulturore paga nentor 2014 simbas listes
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Lushnje 802,010 2014-12-02 2014-12-02 17521290112014/1 Shtese page per funksionin 2129011 Qendra Kulturore paga nentor 2014 simbas listes
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) BANKA CREDINS Lushnje 33,923 2014-12-02 2014-12-02 177212900112014 Shtese page per vjetersi ne pune 2129011Qendra Kulturore paga nentor 2014 simbas listes
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Lushnje 17,820 2014-11-24 2014-11-25 17321290112014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129011 Qendra Kulturore turneu shahut Tirane organ,Federata Shqipetare shehut ur.kryetarit dt.09.10.2014
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Lushnje 30,800 2014-11-24 2014-11-25 17421290112014/1 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129011 Qendra Kulturore turneu shahut Durres organ,Federata Shqipetare shehut ur.kryetarit dt.31.10.2014
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) FEDERATA SHQIPTARE VOLEJBOLLIT Lushnje 29,000 2014-11-18 2014-11-19 17221290012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129011 Qendra Kulturore volejboll,pagesa per federim ,per licensim fat.25 dt.21.10.2014
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) KLUBI I FUTBOLLIT LUSHNJA 1930 Lushnje 482,800 2014-11-18 2014-11-19 17121290012014 Subvencione te tjera 2129011 Qendra Kulturore subvencion sipas V.K.Bashkiak Lushnje nr 61 dt 06.09.2013 per honorare dhe rroga tetor KF Lushnja 1930
  Qendra Kulturore dhe Klubi i Sportit Lushnje (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 6,227 2014-11-17 2014-11-18 17021290112014 Elektricitet 2129011 Qendra Kulturore Lushnje lik kontrata E109654,E104809,E105389,E110889 tetor 2014