Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Lushnje Fshat (0922) All All 15,652,150.00 6 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Lushnje Fshat (0922) ALBATROS/V Lushnje 100,000 2014-12-29 2014-12-31 621290092014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2129009 UJSJELLES FSHAT SHA sa xhirojme per lik.situacioni nr.1 supervizion objekti Rikonstruksion i linjes Cukas-Fiershegan dhe Fiershegan-Barbullinje,fat.nr.25 dt.26.12.2014 seria 43356296,kontr.nr.135/9 dt.16.12.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Lushnje Fshat (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 6,552,150 2014-12-29 2014-12-31 521290092014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2129009 UJSJELLES FSHAT SHA sa xhirojme per lik.situacioni nr.1 objekti Rikonstruksion i linjes Cukas-Fiershegan dhe Fiershegan-Barbullinje,fat.nr.38 dt.26.12.2014 seria 10246638,kontr.nr.128/9 dt.16.12.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Lushnje Fshat (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 295,343 2014-11-03 2014-11-04 41290092014 Subvencione te tjera 2129009 UJSJELLES FSHAT SHA energji shtator 2014 nr.fat.616742074
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Lushnje Fshat (0922) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Lushnje 18,246 2014-11-03 2014-11-04 31290092014 Subvencione te tjera 2129009 UJSJELLES FSHAT SHA energji gusht, shtator 2014 nr.fat.615560891,616741543,614382637.612833754
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Lushnje Fshat (0922) UJESJELLESI FSHAT SHA Lushnje 5,686,411 2014-11-03 2014-11-03 51290092014 Subvencione te tjera 2129009 UJSJELLES FSHAT SHA SA XH.PER KALIM SUBV. SIPAS SHKR. NR14013/1 DT.15.10.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Lushnje Fshat (0922) UJESJELLESI FSHAT SHA Lushnje 3,000,000 2014-06-24 2014-06-27 121290092014 Subvencione te tjera 2129009UJSJELLES FSHAT SHA SA XH.PER KALIM SUBV. SIPAS SHKR. NR.8675/1 DHE 8675/2 DT.13.06.2014.DHE 19.06.2014 TE DPB DHE DPTH PER PERD.SIPAS ligjit nr.185/2013 ,PG.S.SHOQ.SHEND.TAP,EEL,.BL.KL.SIPAS DOKUMENTAC.PERK.
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >