Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Librazhd (0821) All All 2,614,005.00 6 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Librazhd (0821) ERVIN SADIKU Librazhd 25,205 2014-11-10 2014-11-11 821280072014 Ilaçe dhe materiale mjeksore UJESJELLESI LB,LIK.FATURE NR.48 DATE 18.08.2014 SHPENZIME MATERIALE, HIPOKLORIT KALCIUMI,KLOR
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Librazhd (0821) "LULI" SHPK Librazhd 88,800 2014-11-10 2014-11-11 721280072014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat UJESJELLESI LB,LIK.FATURE NR.27 DATE 04.08.2014 SHPENZIME MATERIALE,FURNITURE
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Librazhd (0821) LEFTERI RIRA Librazhd 17,505 2014-08-07 2014-08-08 421280072014 Udhetim i brendshem UJESJELLESI LIBRAZHD,LIKUJDIM FATURE NR 18 DATE 14.05.2014.
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 1,145,351 2014-08-01 2014-08-04 321280072014 Posta dhe sherbimi korrier UJESJELLESI LB,PAGAT E MUAJIT KORRIK 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Librazhd (0821) "LULI" SHPK Librazhd 165,600 2014-07-16 2014-07-16 221280072014 Sherbime telefonike UJESJELLESI LB,LIK.FATURE NR.8 DATE 15.05.2014 MATESA UJI
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 1,171,544 2014-07-01 2014-07-01 121280072014 Paga baze UJESJELLESI LB,PAGAT E MUAJIT QERSHOR 2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >