Pagesa tė Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate pėrmbledhėse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Bashkia Librazhd (0821) All All 140,496,305.00 166 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 104,095 2014-12-31 2014-12-31 49821280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E QENDRĖS DITORE MUAJIT SHTATOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) Gjyladin Polisi Librazhd 3,600 2014-12-30 2014-12-31 49621280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative BASHKIA LIBRAZHD,KUALIDIM PUNIMESH RIK.I BRENDSHĖM I BASHKISĖ
  Bashkia Librazhd (0821) ALPHA BANK -- ALBANIA Librazhd 510,461 2014-12-31 2014-12-31 49721280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E ĒERDHES MUAJIT SHTATOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) NIKA Librazhd 1,583,861 2014-12-31 2014-12-31 50021280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LIBRAZHD,LIKUJDIM SITUACION PJESOR,NDRICIM RRUGORZYRA ARSIMORE-LOKALI I ALLES,FAT NR 47 DATE 18.12.2014.
  Bashkia Librazhd (0821) NIKA Librazhd 315,337 2014-12-31 2014-12-31 49921280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA LIBRAZHD,LIKUJDIM SITUACION PJESOR NDRICIM RRUGOR ZYRA ARSIMORE-LOKALI ALLES,FATURA 47 DATE 18.12.2014.
  Bashkia Librazhd (0821) ZENIT - 06 Librazhd 18,000 2014-12-30 2014-12-31 49521280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative BASHKIA LIBRAZHD,MBIKQYERJE PUNIMESH RIK.I BRENDSHĖM I BASHKISĖ
  Bashkia Librazhd (0821) MENI Librazhd 1,090,866 2014-12-30 2014-12-30 49421280012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.47 DT:23.12.2014 LIK.SIT.PERFUNDIMTAR RIK.I BRENDSHĖM I GODINĖS KATI I TRETĖ
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 24,000 2014-12-29 2014-12-30 49321280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,3% I FEMIJĖVE QĖ PLOTĖSOJNĖ KRITERET MUAJI NĖNTOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 730,500 2014-12-29 2014-12-30 49221280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,ND.EKONOMIKE DHJETOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 100,000 2014-12-26 2014-12-29 49121280012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna BASHKIA LIBRAZHD,LIK.VENDIM GJYQĖSOR PĖR Z.AGIM CANGA
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 474,000 2014-12-26 2014-12-29 48921280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,ND.EKONOMIKE SHPĖRBLIM 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 648,000 2014-12-26 2014-12-29 49021280012014 Pagese paaftesie BASHKIA LIBRAZHD,PAAFTĖSI SHPĖRBLIM 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA E TIRANES Librazhd 916,518 2014-12-24 2014-12-26 48721280012014 Paga baze BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E APARATIT PER MUAJIN SHTATOR 2014.
  Bashkia Librazhd (0821) GJERGJI PRIFTI Librazhd 86,800 2014-12-23 2014-12-23 48621280012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA LIBRAZHD,TRANSPORT FĖMIJĖSH ME AFTĖSI TĖ KUFIZUAR KORRIK-TETOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) HASTOĒI Librazhd 10,358,724 2014-12-18 2014-12-19 48521280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA LIBRAZHD,SIT.PJESOR NR.3 RIKONSTRUKSION I SHESHIT KRYESOR I QYTETIT FATURA NR.35 DATĖ 15.12.2014
  Bashkia Librazhd (0821) DEGA E TATIM TAKSAVE LIBRAZHD Librazhd 13,090 2014-12-16 2014-12-16 48221280012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LIBRAZHD,TATIM PAGAT E KĖSHILLTARĖVE MUAJI TETOR-NĖNTOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) BANKA KOMBETARE TREGTARE Librazhd 235,620 2014-12-16 2014-12-16 47921280012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA LIBRAZHD,PAGAT E KĖSHILLTARĖVE MUAJI TETOR-NĖNTOR 2014
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 789,660 2014-12-12 2014-12-15 48121280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,PAGESE NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN NENTOR 2014.
  Bashkia Librazhd (0821) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Librazhd 33,194 2014-12-12 2014-12-15 48421280012014 Elektricitet 2128001 BASHKIA LIBRAZHD,LIKUJDIM DETYRIMI PER LIDHJE TE RE ENERGJIE,PER NDRICIM RRUGOR RR.SHEBENIKU.
  Bashkia Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 24,000 2014-12-12 2014-12-15 48021280012014 Ndihme ekonomike BASHKIA LIBRAZHD,3% NDIHME EKONOMIKE TE HEQURA NGA SISTEMI,PER MUAJIN TETOR 2014.