Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) All All 21,236,064.00 145 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 10,569 2014-12-31 2014-12-31 20621220182014 Udhetim i brendshem QENDRA E ZHVILLIMIT REZIDENCIAL KORCE 2122018 DIETA
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) BLERINA KAPEDANI Korçe 51,600 2014-12-29 2014-12-30 20321220182014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QENDRA E ZHVILL REZIDENCIAL KORCE BLERJE MBULESA TAVOLINA FAT 218 DATE 29.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) OMEGA PHARMA GROUP Korçe 37,903 2014-12-29 2014-12-30 20421220182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QENDRA E ZHVILL REZIDENCIAL KORCE BLERJE BARNASH FAT 238283 DATE 20.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) KORCA GAS Korçe 38,158 2014-12-24 2014-12-26 20121220182014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim QENDRA ZHVILL REZIDENCIAL KORCE FAT 170 DATE 22.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) ELIPS 94 Korçe 109,956 2014-12-23 2014-12-24 20021220182014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QENDRA ZHVILL REZIDENCIAL BLERJE USHQIME FAT 119 DATE 17.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) D&J Korçe 189,960 2014-12-23 2014-12-24 20221220182014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QENDRA ZHVILL REZIDENCIAL BLERJE PERDESH FAT 41 DATE 22.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) JOSIF DELIU Korçe 51,150 2014-12-17 2014-12-18 19921220182014 Karburant dhe vaj QENDRA E ZHVILLIMIT REZIDENCIAL BLERJE KARBURANT FAT273 DATE 16.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) " G E A " Korçe 505,642 2014-12-17 2014-12-18 19821220182014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QENDRA E ZHVILLIMIT REZIDENCIAL BLEREJE USHQIME FAT 107 DATE 30.11.2014 , 111 DATE 01.12.2014 , 114 DATE 15.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) PAERA Korçe 118,800 2014-12-16 2014-12-17 19021220182014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QENDRA E ZHVILLIMIT REZIDENCIAL KORCE BLERJE ENE GUZHINE FAT 160 DATE 09.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) BUJAR BUNDO Korçe 26,880 2014-12-16 2014-12-17 19121220182014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QENDRA E ZHVILLIMIT REZIDENCIAL KORCE BLERJE ZBUKURIME FAT 65 DATE 15.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 98,833 2014-12-16 2014-12-17 19221220182014 Elektricitet 2122018 QENDRA E ZHVILLIMIT REZIDENCIAL KORCE ENERGJI KLIENTI. KR0A060112028779 FAT 619120165
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Korçe 19,000 2014-12-12 2014-12-15 18921220182014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative QENDRA E ZHVILLIMIT REZIDENCIAL 2122018 SHPENZIME VETJEAKE
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 7,363 2014-12-11 2014-12-12 18621220182014 Sherbime telefonike QENDRA E ZHVILLIMIT REZIDENCIAL TELEFON NENTOR 2014 FAT 718952954 KLIENTI 310001798568
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Korçe 2,730 2014-12-11 2014-12-12 18221220182014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit QENDRA E ZHVILLIMIT REZIDENCIAL KOLAUDIM MAKINE FAT 375 DATE 09.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) KOTTI Korçe 22,920 2014-12-11 2014-12-12 18421220182014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme QENDRA E ZHVILLIMIT REZIDENCIAL BLERJE SHTYPSHKRIME FAT 282 DATA 01.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) SOTIRAQ LLAMBI PLASARI Korçe 78,600 2014-12-11 2014-12-12 18721220182014 Pjese kembimi, goma dhe bateri QENDRA E ZHVILLIMIT REZIDENCIAL PJESE KEMBIMI FAT907 DATE 29.11.2014
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 30,834 2014-12-11 2014-12-12 18521220182014 Kancelari QENDRA E ZHVILLIMIT REZIDENCIAL BLERJE KANCELARI FAT1001+1002 DATE 01.12.2014
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 4,128 2014-12-11 2014-12-12 18321220182014 Uje QENDRA E ZHVILLIMIT REZIDENCIAL LIKUJDIM UJI NENTOR 2014FAT3309556 KLIENTI 750623
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) ROBERT DHORI RAPI Korçe 13,001 2014-12-11 2014-12-12 18821220182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Q REZIDENCIALE BLERJE BARNASH FAT 230+231 DATE 24.11.2014
  Qendra e Zhvillimit Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 899,605 2014-12-02 2014-12-02 18021220182014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Q REZIDENCIALE 2122018 PAGA NENTOR 2014