Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Fshat (1515) All All 9,584,080.00 11 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Fshat (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 730,491 2014-12-30 2014-12-31 2921220142014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2122014 UJESJE FSHAT ENERGJI NR KLIENTI KR0B060163047772.KR0B020002047777.KR0B060135047771.KR0B060135047771.KR0B050023047770.KR0A050004029559 PJESORE.KR0A050042029565.KR0A050015029569.KR0B110009047776.KR0B060292047785.KR0A060118029576 .
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Fshat (1515) "2 AT" Korçe 38,430 2014-11-12 2014-11-13 2621220142014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem UJESJELLES FSHAT BLERJE KLORI FAT NR 209 DAT 7.11.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Fshat (1515) ALPHA BANK -- ALBANIA Korçe 915,500 2014-10-31 2014-10-31 1721220142014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem ND/UJESJELLESI FSHAT KORCE PAGAT SHTATOR SIPAS LISTPAGESES KOD INSTITUCIONI 2122014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Fshat (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 900,536 2014-10-30 2014-10-30 2321220142014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2122014 SHA UJE FSHAT KORCE NR KLIENTI KR0B020002047777.KR0B060135047771.KR0B060170047769.KR0B050023047770.KR0A050004029559.KR0A050042029565.KR0A050015029569.KR0B020023047778.KR0B02006047779.KR0B02002047777.KR0B060292047785.KR0B08002609343
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Fshat (1515) ALPHA BANK -- ALBANIA Korçe 878,608 2014-10-30 2014-10-30 521220142014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem SHA UJESJELLES FSHAT KORCE PAGAT KORRIK 2014 SIPAS LISTPAGESAVE
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Fshat (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 1,021,219 2014-10-30 2014-10-30 2421220142014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2122014 SHA UJE/ FSHAT KORCE NR KLIENTI KR0B060163047772.KR0B020002047777.KR0B060135047771.KR0B060170047769.KR0B050023047770.KR0A050004029559.KR0A050042029565.KR0A050015029569 MAJ
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Fshat (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 1,200,462 2014-10-30 2014-10-30 2521220142014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2122014 SHA UJE/ FSHAT KORCE NR KLIENTI KR0B020023047778.KR0B020006047779.KR0B020002047777.KR0B020001047775.KR0B110009047776.KR0B060292047785.KR0B060118029576.KR0B080026093435 MAJ
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Fshat (1515) ALPHA BANK -- ALBANIA Korçe 899,006 2014-10-30 2014-10-30 1121220142014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem SHA UJESJELLES FSHAT KORCE PAGAT GUSHT 2014 SIPAS LISTPAGESAVE KOD INSTITUCIONI 2122014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Fshat (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 1,405,792 2014-06-26 2014-06-27 121220142014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2122014 SHA UJESJELLES FSHAT KORCE NR KLIENTI KR0B060163047772.KR0B60162051777.KR0B060135047771.KR0B060170047769.KR0B050023047770.KR0A050004029559.KR0A050042029565.KR0A050015029569 JANAR SHKURT 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Fshat (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 1,157,712 2014-06-26 2014-06-27 221220142014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2122014 SHA UJESJELLES FSHAT KORCE NR KLIENTI KR0B020023047778.KR0B020006047779.KR0B020002047777.KR0B020001047775.KR0B110009047776KR0B060292047785.KR0B060118029576.KR0B080026093435 JANAR SHKURT 2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Fshat (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 436,324 2014-06-26 2014-06-27 321220142014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2122014 SHA UJESJELLES FSHAT KORCE NR KLIENTI KR0B060163047772.KR0B020001047775.KR0B060118029576.KR0A060118029576 ENERGJI MARS 2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >