Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Qytet (1515) All All 12,025,090.00 8 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Qytet (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 1,539,390 2014-12-15 2014-12-16 821220132014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje U K K O SHA PAGESE PER SHPRONESIME SIPAS LIST PAGESES VJOLLCA PETRAQ BODE VKM 5490DAT 27.08.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Qytet (1515) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Korçe 309,861 2014-12-15 2014-12-16 721220132014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje U K K O SHA PAGESE PER SHPRONESIME SIPAS LIST PAGESES BLEDAR SELAMI PULAHA
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Qytet (1515) VENETO BANKA Korçe 619,722 2014-12-15 2014-12-16 421220132014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje U K K O SHA PAGESE PER SHPRONESIME SIPAS LIST PAGESES VKM NR 549 DAT 27.08.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Qytet (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 2,933,765 2014-12-15 2014-12-16 321220132014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje U K K O SHA PAGESE PER SHPRONESIME SIPAS LIST PAGESES VKM NR 549 DAT 27.08.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Qytet (1515) BANKA E TIRANES Korçe 4,618,170 2014-12-15 2014-12-16 121220132014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje U K K O SHA PAGESE PER SHPRONESIME SIPAS LIST PAGESES VKM NR 549 DAT 27.08.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Qytet (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 1,539,390 2014-12-15 2014-12-16 221220132014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje U K K O SHA PAGESE PER SHPRONESIME SIPAS LIST PAGESES VKM NR 549 DAT 27.08.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Qytet (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 232,396 2014-12-15 2014-12-16 621220132014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje U K K O SHA PAGESE PER SHPRONESIME SIPAS LIST PAGESES EDUART SHEFQET HAXHI VKM NR 549 DAT 27.08.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Qytet (1515) UNION BANK SHA Korçe 232,396 2014-12-15 2014-12-16 521220132014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje U K K O SHA PAGESE PER SHPRONESIME SIPAS LIST PAGESES YLLSON SHEFQET HAXHI VKM NR 549 DAT 27.08.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >