Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Klubi I Futbollit (1515) All All 22,981,641.00 79 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Klubi I Futbollit (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 172,800 2014-12-26 2014-12-29 14221220082014 Udhetim i brendshem KLUBI I FUTBOLLIT KORCE 2122008 DIETA EKIPI I TE RINJVE DHE PARA TE RINJVE
  Klubi I Futbollit (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 17,940 2014-12-26 2014-12-29 14321220082014 Udhetim i brendshem KLUBI I FUTBOLLIT KORCE 2122008 DIETA
  Klubi I Futbollit (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 495,000 2014-12-26 2014-12-29 14121220082014 Udhetim i brendshem KLUBI I FUTBOLLIT KORCE 2122008 DIETA EKIPI I PARE
  Klubi I Futbollit (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 33,960 2014-12-24 2014-12-26 14021220082014 Kancelari KLUBI I FUTBOLLIT KORCE KANCELARI FAT 1079 DATE 17.12.2014
  Klubi I Futbollit (1515) DIANA CENOLLI Korçe 81,250 2014-12-19 2014-12-23 13921220082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KLUBI I FUTBOLLIT KORCE MATERIALE TENDRYSHME FAT 11DATE 18.12.2014
  Klubi I Futbollit (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 13,490 2014-12-15 2014-12-16 13121220082014 Uje KLUBI I FUTBOLLIT KORCE LIKUJDIM UJI KLIENTI 750156 SERI 3308897 DATE 04.12.2014
  Klubi I Futbollit (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 3,064 2014-12-15 2014-12-16 13221220082014 Sherbime telefonike KLUBI I FUTBOLLIT KORCE LIKUJDIM TELEFON KLIENTI 310001744038 SERI 718921941 DATE 30.11.2014
  Klubi I Futbollit (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 252,626 2014-12-15 2014-12-16 13021220082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KLUBI I FUTBOLLIT KORCE 2122008 TRAJTIM USHQIMOR DHJETOR 2014
  Klubi I Futbollit (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 33,900 2014-12-12 2014-12-15 12921220082014 Udhetim i brendshem KLUBI I FUTBOLLIT KORCE 2122008 DIETA
  Klubi I Futbollit (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 385,000 2014-12-12 2014-12-15 12721220082014 Udhetim i brendshem KLUBI I FUTBOLLIT KORCE 2122008 DIETA EKIPI I PARE
  Klubi I Futbollit (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 344,160 2014-12-12 2014-12-15 12821220082014 Udhetim i brendshem KLUBI I FUTBOLLIT KORCE 2122008 DIETA EKIPI I TE RINJVE DHE TE PARA TE RINJTE
  Klubi I Futbollit (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 245,572 2014-12-01 2014-12-02 12521220082014 Shtese page per funksionin K FUTBOLLIT 2122008 PAGA NENTOR
  Klubi I Futbollit (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 1,100,000 2014-12-01 2014-12-02 12621220082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale K FUTBOLLIT 2122008 TRAJTIM USHQIMOR NENTOR 2014
  Klubi I Futbollit (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 3,032 2014-11-20 2014-11-21 12421220082014 Sherbime telefonike K FUTBOLLIT KL 310001744038 TELEFON TETOR FAT 718755784 DT 31.10.2014
  Klubi I Futbollit (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 16,479 2014-11-20 2014-11-20 12321220082014 Uje K FUTBOLLIT KL 750156 UJE TETOR FAT 3286649 DT 04.11.2014
  Klubi I Futbollit (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 167,040 2014-11-11 2014-11-12 11621220082014/1 Udhetim i brendshem K FUTBOLLIT 2122008 DIETA TE RINJ,PARA TE RINJ
  Klubi I Futbollit (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 550,000 2014-11-10 2014-11-11 11721220082014 Udhetim i brendshem K FUTBOLLIT 2122008 DIETE EKIPI I PARE
  Klubi I Futbollit (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 254,849 2014-11-03 2014-11-04 11421220082014 Shtese page per vjetersi ne pune K FUTBOLLIT 2122008 PAGA MUAJI TETOR
  Klubi I Futbollit (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 1,100,000 2014-11-03 2014-11-04 11521220082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale K FUTBOLLIT 2122008 TRAJTIM USHQIMOR TETOR
  Klubi I Futbollit (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korçe 166,980 2014-10-22 2014-10-23 11221220082014 Udhetim i brendshem K FUTBOLLIT (2122008) DIETA EKIPI I TE RINJVE & PARA TE RINJVE