Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Has (1812) All All 4,587,978.00 6 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Has (1812) MIFTAR MESHI Has 66,000 2014-10-28 2014-10-29 921170022014 Subvencione te tjera 1812,ujsjellsi has,2117002,sa likujdojme fat 7115356 dt 27.10.2014 per sherbim makine
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Has (1812) XHAST SHPK Has 180,000 2014-10-27 2014-10-28 621170022014 Subvencione te tjera 1812,2117002,ujsjellsi has,sa likujdojme fat 17177551 dt 09.10.2014,fat 17458168 dt 21.10.2014 per mirmbajtje zyre
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Has (1812) CAHANI Has 78,650 2014-10-27 2014-10-28 821170022014 Subvencione te tjera 1812,2117002,ujsjellsi has,sa likujdojme fat 001571 dt 20.10.2014 per blerje matriale
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Has (1812) DERVISHI H Has 50,362 2014-10-27 2014-10-28 721170022014 Subvencione te tjera 1812,2117002,ujsjellsi has,sa likujdojme fat 17177551 dt 09.10.2014,fat 02554416 dt 10.10.2014 per blerje gazoil
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Has (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 2,350,410 2014-10-23 2014-10-23 521170022014 Subvencione te tjera 1812 ujesjellesi has sa likujdojme bordoro paga janar-dhjetor 2013;janar-tetor2014(subvencion)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Has (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 1,862,556 2014-06-25 2014-06-25 121170022014 Subvencione te tjera 1812 ujesjellesi has sa likujdojme me bordoro subvencionper paga janar-maj 2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >