Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Has (1812) All All 4,587,978.00 6 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Has (1812) MIFTAR MESHI Has 66,000 2014-10-28 2014-10-29 921170022014 Subvencione te tjera 1812,ujsjellsi has,2117002,sa likujdojme fat 7115356 dt 27.10.2014 per sherbim makine
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Has (1812) XHAST SHPK Has 180,000 2014-10-27 2014-10-28 621170022014 Subvencione te tjera 1812,2117002,ujsjellsi has,sa likujdojme fat 17177551 dt 09.10.2014,fat 17458168 dt 21.10.2014 per mirmbajtje zyre
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Has (1812) CAHANI Has 78,650 2014-10-27 2014-10-28 821170022014 Subvencione te tjera 1812,2117002,ujsjellsi has,sa likujdojme fat 001571 dt 20.10.2014 per blerje matriale
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Has (1812) DERVISHI H Has 50,362 2014-10-27 2014-10-28 721170022014 Subvencione te tjera 1812,2117002,ujsjellsi has,sa likujdojme fat 17177551 dt 09.10.2014,fat 02554416 dt 10.10.2014 per blerje gazoil
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Has (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 2,350,410 2014-10-23 2014-10-23 521170022014 Subvencione te tjera 1812 ujesjellesi has sa likujdojme bordoro paga janar-dhjetor 2013;janar-tetor2014(subvencion)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Has (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 1,862,556 2014-06-25 2014-06-25 121170022014 Subvencione te tjera 1812 ujesjellesi has sa likujdojme me bordoro subvencionper paga janar-maj 2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >