Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) All All 21,068,136.00 296 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) ALBANA PLAKA Fier 15,170 2014-12-22 2014-12-23 18121110202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 medikamente
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) ARBËR BREGU Fier 16,744 2014-12-18 2014-12-18 18821110202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 medikamente
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 10,000 2014-12-18 2014-12-18 17421110202014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 materiale
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) START CO Fier 55,683 2014-12-17 2014-12-18 17021110202014 Sherbim per ngrohje Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 gaz
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) ALBANA PLAKA Fier 16,189 2014-12-18 2014-12-18 18021110202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 medikamente
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 14,160 2014-12-17 2014-12-17 20821110202014 Uje Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 te prapambetura uje Maj 2013
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 528 2014-12-12 2014-12-12 20221110202014 Posta dhe sherbimi korrier Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 sherbime postare Nentor 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) ABISSNET Fier 1,940 2014-12-12 2014-12-12 20521110202014 Sherbime te tjera Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 internet Dhjetor 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) ABISSNET Fier 1,336 2014-12-12 2014-12-12 20421110202014 Sherbime telefonike Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 telefon Nentor 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT MEHONIQI (L03202402E) Fier 126,228 2014-12-10 2014-12-11 15721110202014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 materiale
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 15,800 2014-12-10 2014-12-11 14821110202014 Sherbim per ngrohje Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 gaz
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 28,708 2014-12-10 2014-12-11 14221110202014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 materiale
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 67,132 2014-12-10 2014-12-11 16321110202014 Elektricitet 2111020 Shtepia e te moshuareve Fier klienti FI1A170007003914 fat. 614034689 Korrik 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 11,000 2014-12-10 2014-12-11 14721110202014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 materiale
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 78,388 2014-12-10 2014-12-11 19321110202014 Elektricitet 2111020 Shtepia e te moshuareve Fier klienti FI1A170007003914 fat. 616983721 Tetor 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 38,000 2014-12-10 2014-12-11 14121110202014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 materiale
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) PRO CREDIT BANK Fier 50,430 2014-12-05 2014-12-05 19821110202014 Sherbime te tjera Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 shpenzime personale Dhjetor 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) PRO CREDIT BANK Fier 695,474 2014-12-01 2014-12-02 19721110202014 Paga baze Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 paga Nentor 2014
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 42,510 2014-11-12 2014-11-12 14321110202014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 likujdim fature
  Shtepia e te moshuarve Fier (0909) NEXHAT KULLA Fier 39,990 2014-11-12 2014-11-12 14021110202014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Shtepia e te moshuareve Fier 2111020 likujdim fature