Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) All All 42,871,816.00 132 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Fier 2,336 2014-12-12 2014-12-15 23521110182014 Paga baze Q E A Fier 2111018 sekuestro page Sami Javori Nentor
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) ZYRA PERMBARIMORE FIER Fier 8,000 2014-12-12 2014-12-15 23621110182014 Paga baze Q E A Fier 2111018 detyrim familjar Luljeta Javori Nentor
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 1,555,528 2014-12-12 2014-12-12 23421110182014 Shtese page per kualifikimin Q E A Fier 2111018 paga Nentor Irena Prifti
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) LULJETA GJINO Fier 191,400 2014-11-24 2014-11-24 17321110182014 Depozitime te tjera ne ruajtje, te vitit te meparshem,Te Dala Q E A Fier 2111018 kthim paradhenie çerdhe ,kopshte
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 1,555,528 2014-11-13 2014-11-14 16821110182014 Shtese page per vjetersi ne pune Q E A Fier 2111018 paga Tetor Irena Prifti
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Fier 2,336 2014-11-13 2014-11-14 16921110182014 Paga baze Q E A Fier 2111018 Sami Javori sekuestro page
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) ZYRA PERMBARIMORE FIER Fier 8,000 2014-11-13 2014-11-14 17021110182014 Paga baze Q E A Fier 2111018 Luljeta Javori detyrime familjare
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) VIKO/F Fier 24,840 2014-10-28 2014-10-29 16221110182014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Q E A Fier 2111018 likujdim fature
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) MIQESIA SH.P.K. Fier 318,000 2014-10-28 2014-10-29 16721110182014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Q E A Fier 2111018 likujdim fature
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) START CO Fier 94,800 2014-10-28 2014-10-29 16421110182014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Q E A Fier 2111018 likujdim fature
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) VIKO/F Fier 53,880 2014-10-28 2014-10-29 16321110182014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Q E A Fier 2111018 likujdim fature
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) M. B. KURTI Fier 429,942 2014-10-27 2014-10-28 16121110182014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q E A Fier 2111018 te prapambetura likujdim fature
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) MURATI BA Fier 250,000 2014-10-27 2014-10-28 16621110182014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Q E A Fier 2111018 te prapambetura likujdim fature
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) MEGA GAZ SH. A. Fier 145,424 2014-10-27 2014-10-28 15321110182014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Q E A Fier 2111018 te prapambetura likujdim fature
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) MEGA GAZ SH. A. Fier 118,722 2014-10-27 2014-10-28 15221110182014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Q E A Fier 2111018 te prapambetura likujdim fature
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) IDAJET AGALLIU Fier 228,038 2014-10-27 2014-10-28 16521110182014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Q E A Fier 2111018 te prapambetura likujdim fature
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) EMA / FIER Fier 322,500 2014-10-27 2014-10-28 15421110182014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q E A Fier 2111018 te prapambetura likujdim fature
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) MEGA GAZ SH. A. Fier 95,988 2014-10-27 2014-10-28 15121110182014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Q E A Fier 2111018 te prapambetura likujdim fature
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) LULJETA MANXHARAJ Fier 506,604 2014-10-24 2014-10-27 15021110182014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Te prapambetura Q E A Fier 2111018 likujdim fature
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) M.C.CATERING Fier 3,376 2014-10-24 2014-10-27 15621110182014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Te prapambetura Q E A Fier 2111018 likujdim fature