Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Klubi I Futbollit Fier (0909) All All 28,835,107.00 223 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Klubi I Futbollit Fier (0909) DURIM COBO Fier 1,980 2014-12-30 2014-12-31 25721110132014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MATERIALE PER SHUMESPORTET FIER
  Klubi I Futbollit Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 1,010 2014-12-30 2014-12-31 25621110132014 Udhetim i brendshem PAGESE NGA SHUMESPORTI FIER PER TATIM NE BURIM
  Klubi I Futbollit Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 8,520 2014-12-30 2014-12-31 25221110132014 Uje MARS 2014 SHUMESPORTI FIER
  Klubi I Futbollit Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 240,000 2014-12-30 2014-12-31 24921110132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat TRAJTIM USHQIMOR NGA SHUMESPORTI FIER
  Klubi I Futbollit Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 1,500 2014-12-30 2014-12-31 25421110132014 Uje KORRIK 2014 SHUMESPORTI FIER PAGESE PJESORE
  Klubi I Futbollit Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 306,000 2014-12-30 2014-12-31 24821110132014 Shpenzime per honorare SHPERBLIM NGA SHUMESPORTI FIER
  Klubi I Futbollit Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 8,940 2014-12-30 2014-12-31 25321110132014 Uje QERSHOR 2014 SHUMESPORTI FIER
  Klubi I Futbollit Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 492,000 2014-12-30 2014-12-31 25021110132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat TRAJTIM USHQIMOR NGA SHUMESPORTI FIER
  Klubi I Futbollit Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 34,000 2014-12-30 2014-12-31 25121110132014 Udhetim i brendshem PAGESE NGA SHUMESPORTI FIER PER TATIM NE BURIM
  Klubi I Futbollit Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 9,090 2014-12-30 2014-12-31 25521110132014 Udhetim i brendshem PAGESE NGA SHUMESPORTI FIER
  Klubi I Futbollit Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 101,320 2014-12-17 2014-12-18 24521110132014 Elektricitet 2111013 Shumesporti Fier nr A 6123 Nentor
  Klubi I Futbollit Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 604 2014-12-17 2014-12-18 24721110132014 Elektricitet 2111013 Shumesporti Fier nr A 12695 Nentor
  Klubi I Futbollit Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 44,610 2014-12-17 2014-12-18 24621110132014 Udhetim i brendshem Shumesporti Fier 2111013 pagesa basketbolli m,f ;volejbolli Marsela Manaj
  Klubi I Futbollit Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 575,761 2014-12-12 2014-12-12 24221110132014 Shtese page per funksionin Shumesporti Fier 2111013 paga Nentor Marsela Manaj
  Klubi I Futbollit Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 28,080 2014-12-12 2014-12-12 241121110132014 Udhetim i brendshem BILETA BASKETBOLLI SHUMESPORTI FIER
  Klubi I Futbollit Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 8,940 2014-12-12 2014-12-12 24021110132014 Uje NENTOR 2014 SHUMESPORTI FIER
  Klubi I Futbollit Fier (0909) ABISSNET Fier 1,799 2014-12-12 2014-12-12 23921110132014 Sherbime telefonike DHJETOR 2014 SHUMESPORTI FIER
  Klubi I Futbollit Fier (0909) BLEDAR SHEQI Fier 17,000 2014-12-05 2014-12-05 23821110132014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Shumesporti Fier 2111013 likujdim fature
  Klubi I Futbollit Fier (0909) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Fier 667,000 2014-12-03 2014-12-04 23021110132014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat TRAJTIM USHQIMOR SHUMESPORTET FIER
  Klubi I Futbollit Fier (0909) NEXHAT MEHONIQI (L03202402E) Fier 9,114 2014-12-03 2014-12-04 23321110132014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore MATERIALE PER SHUMESPORTET FIER