Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Teatri "Skampa" (0808) All All 22,366,263.00 32 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Teatri "Skampa" (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 83,187 2014-12-23 2014-12-23 8921090102014 Uje Qendra Artit uje qershor korrik gusht shtator tetor nentor
  Teatri "Skampa" (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 44,988 2014-12-23 2014-12-23 9021090102014 Elektricitet 2109010 Qendra Artit energji kontrat A 16443 shtator tetor nentor
  Teatri "Skampa" (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 1,142,218 2014-12-17 2014-12-17 8221090102014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Qendra Artit paga Ylli Stafa I9012508Z
  Teatri "Skampa" (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 27,000 2014-12-02 2014-12-02 8321090102014 Shpenzime per honorare Qendra Artit honorare Ylli Stafa I9012508Z
  Teatri "Skampa" (0808) A.T.K. Elbasan 1,076,000 2014-11-26 2014-11-27 8121090102014 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin Qendra Artit Elbasan likujdim aktiviteti Festivali i Teatrove Nderkombetar Skampa 2014
  Teatri "Skampa" (0808) ALBAFIRE Elbasan 456,000 2014-11-25 2014-11-26 8021090102014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Artit fishekzjarre
  Teatri "Skampa" (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 54,000 2014-11-20 2014-11-21 7321090102014 Shpenzime per honorare Qendra Artit honorare Ylli Stafa I9012508Z
  Teatri "Skampa" (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 176,808 2014-11-11 2014-11-12 7321090102014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Qendra Artit paga Ylli Stafa I9012508Z
  Teatri "Skampa" (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 965,410 2014-11-05 2014-11-05 7221090102014 Paga baze Qendra Artit paga Ylli Stafa I9012508Z
  Teatri "Skampa" (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 1,142,218 2014-10-06 2014-10-06 6421090102014 Paga baze Qendra Artit paga Ylli Stafa I9012508Z
  Teatri "Skampa" (0808) PROMOTION CREATIVE COMMUNICATION Elbasan 395,000 2014-09-25 2014-09-26 6221090102014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Qendra Artit aktivitet Maratona Rinore
  Teatri "Skampa" (0808) SHOQATA KULTURA SKAMPA Elbasan 495,000 2014-09-25 2014-09-26 6321090102014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Qendra Artit aktivitet veper teatrore per femije
  Teatri "Skampa" (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 40,620 2014-09-23 2014-09-23 6121090102014 Elektricitet 2109010 Qendra Artit energji qershor korrik gusht A16443
  Teatri "Skampa" (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 1,149,660 2014-09-05 2014-09-05 5421090102014 Shtese page per funksionin Qendra Artit paga Ylli Stafa I9012508Z
  Teatri "Skampa" (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 1,116,237 2014-08-04 2014-08-05 4821090102014 Paga baze Qendra Artit paga Ylli Stafa I9012508Z
  Teatri "Skampa" (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 1,166,353 2014-07-11 2014-07-11 4221090102014 Shtese page per funksionin Qendra Artit paga Ylli Stafa I9012508Z
  Teatri "Skampa" (0808) UNION BANK SHA Elbasan 1,166,353 2014-07-03 2014-07-04 4121090102014 Shtese page per vjetersi ne pune Qendra Artit paga Ylli Stafa I9012508Z
  Teatri "Skampa" (0808) PROMOTION CREATIVE COMMUNICATION Elbasan 400,000 2014-07-01 2014-07-02 4021090102014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Qendra e Artit Elbasan 2109010 Likujdim Aktivitet Artistikor
  Teatri "Skampa" (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 32,695 2014-06-25 2014-06-26 3921090102014 Elektricitet 2109010 Qendra Artit, Energji kontrat A16443
  Teatri "Skampa" (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 1,139,065 2014-06-03 2014-06-04 3421090102014 Shtese page per vjetersi ne pune Qendra Artit paga Ylli Stafa I9012508Z