Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Federata e Shumesporteve (0606) All All 3,313,489.00 28 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Federata e Shumesporteve (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 176,370 2014-12-24 2014-12-24 6421060132014 Shpenzime per honorare SHUME SPORTET LIK TRAJTIM USHQIMOR
  Federata e Shumesporteve (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 165,064 2014-12-09 2014-12-09 5921060012014 Paga baze SHUME SPORTET lik paga eshtesa nentor 2014
  Federata e Shumesporteve (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 45,000 2014-11-27 2014-11-27 5721060132014 Shpenzime per honorare shume sportet lik pagesa sportistesh
  Federata e Shumesporteve (0606) DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 5,000 2014-11-27 2014-11-27 5821060132014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni SHUME SPORTET TATIM NR BURIM
  Federata e Shumesporteve (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 193,064 2014-11-07 2014-11-07 5321060132014 Paga baze SHUME SPORTET lik paga e shtesa tetor 2014
  Federata e Shumesporteve (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 220,920 2014-11-05 2014-11-05 5221060132014 Shpenzime per honorare SHUME SPORTET lik aktivitet sportiv cek nr 00328887
  Federata e Shumesporteve (0606) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Diber 8,000 2014-10-23 2014-10-23 5121060132014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes KLUBI FUTBOLLIT lik fat nr 82 dt 17.10.14
  Federata e Shumesporteve (0606) FEDERATA SHQIPTARE VOLEJBOLLIT Diber 26,000 2014-10-20 2014-10-20 4921060132014 Sherbime te tjera SHUME SPORTET lik federim fat nr 11dt 8.10.14
  Federata e Shumesporteve (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 121,320 2014-10-17 2014-10-20 5021060132014 Shpenzime per honorare SHUME SPORTET lik aktivitet sportiv
  Federata e Shumesporteve (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 193,064 2014-10-16 2014-10-16 4521060132014 Paga baze SHUME SPORTET lik paga e shtesa shtator 2014
  Federata e Shumesporteve (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 153,992 2014-09-12 2014-09-12 4221060132014 Paga baze shume sportet 2106013 pag baze
  Federata e Shumesporteve (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 134,456 2014-08-07 2014-08-07 3721060132014 Paga baze SHUME-SPORTET lik paga e shtesa korrik 2014
  Federata e Shumesporteve (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 175,130 2014-08-01 2014-08-01 3621060132014 Shpenzime per honorare SHUME SPORTET lik aktivitet sportiv
  Federata e Shumesporteve (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 134,456 2014-07-07 2014-07-07 3210160132014 Paga baze Shume Sporti Pagat e muajit Qershor 2014
  Federata e Shumesporteve (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 8,800 2014-07-07 2014-07-07 3610160132014 Udhetim i brendshem Shume Sporti djeta e muajit Qershor 2014
  Federata e Shumesporteve (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 134,456 2014-06-11 2014-06-11 2821060132014 Paga baze SHUME SPORTET lik paga s shtesa maj 2014
  Federata e Shumesporteve (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 49,750 2014-06-04 2014-06-04 2721060132014 Udhetim i brendshem SHUME SPORTET lik aktivitet sportiv
  Federata e Shumesporteve (0606) FEDERATA SHQIPTARE VOLEJBOLLIT Diber 12,000 2014-05-16 2014-05-16 2521060082014 Sherbime te tjera SHUME - SPORTET lik. me per federaten e volejbollit per vitin 2014
  Federata e Shumesporteve (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 72,670 2014-05-16 2014-05-16 2621060132014 Shpenzime per honorare SHUME - SPORTET lik. me çek aktivitet - sportiv
  Federata e Shumesporteve (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 134,456 2014-05-07 2014-05-08 2121060132014 Paga baze SHUME - SPORTET lik. paga + shtesa prill 2014